Výstavu pořádají Klub kultury Uherské Hradiště a Trenčianské osvetové stredisko. Tradice těchto akcí však začala mnohem dříve, již koncem šedesátých let minulého století. Nejprve to byly fotografové a jejich setkávání, pak jejich výstavy, k nim se pak připojili výtvarníci a v polovině osmdesátých začali připravovat společné výstavy Setkání - Stretnutie.

Kromě toho se od té doby pravidelně každoročně konají třídenní tvůrčí dílny výtvarníků a fotografů, v posledních letech ve Starém Hrozenkově. Vyjmenovat všechny vystavující autory a lektory by stálo za samostatnou studii, mnozí z nich patřili mezi tvůrčí špičku v České i Slovenské republice.

Hradišťským klubem Mír se „prohnala“ divoká Doga. Koncertu si užívaly stovky rockerů; sobota 9. března 2024
MDŽ v rockovém hávu, hradišťským Mírem se „prohnala“ divoká Doga

Připomeňme alespoň některá jména: Taras Kuščynskyj, Miloslav Stibor, Petr Sikula, Milota Havránková, Margita Štecková - Mancová,Vilém Reichmann, Magdalena Robinsonová, Miroslav Hucek, Jindřich Štreit, Vladimír Suchánek, Jiří Slíva, Jan A. Pacák, Jiří Anderle, Karel Demel a mnoho dalších. Vedle nich se ovšek jako lektoři i autoři prezentovali i regionální fotografové a výtvarníci.

Je dobře, že tato tradice pokračuje, čehož důkazem je i výstava Setkání - Stretnutie. Představuje se na ni 11 autorů z Uherskohradišťska a 17 z Trenčínska. Připomeňme alespoň jména některých autorů, kteří se akce zúčastňují nejdelší dobu a pravidelně - Miro Gregor, Tibor Hladký, Jozef Švikruha, Jan Tluka, Jan Botek, Zdeněk Kup, František Pavlica, Vlastimil Mahdal a další. Výstava potrvá do 23. března. avP