Jedním z jejich cílů bývá unikátní historický plavební kanál označovaný jako Baťův. O ten, stejně jako třeba o tandemové seskoky padákem, je tento rok extrémní zájem.

„Letos jsou hausbóty zamluvené až do konce září. Zájemci však nejsou ze Slovácka, ale naopak ze vzdálených koutů republiky nebo spíše ze zahraničí. Lidé si příliš neváží toho, co mají téměř u nosu,“ poznamenal Roman Procházka z přístaviště Baťova kanálu ve Starém Městě. V přístavu Spytihněv panuje obdobná situace, k čemuž přispělo i nedávné propojení kanálu se slovenskou stranou. Mezi domácími turisty je podle spytihněvského provozovatele plavební činnosti na „Baťáku“ Stanislava Hampaly zájem o projížďky na lodích mezi cyklisty.

Často využívanou zábavou na Hradišťsku jsou vyhlídkové lety balonem nebo tandemové seskoky padákem v Kunovicích. I v těchto případech tvoří zástup zájemců hlavně návštěvníci z jiných koutů země než ze Slovácka.

„Možností seskoků je v republice mnoho. K nám však lidé jezdí opravdu z daleka. Asi je to dáno dobrými podmínkami,“ zamyslel se nad příčinou návštěvnosti provozovatel vzdušné atrakce Petr Vyoral. Dalším extrémním sportem nabízeným pro vyplnění volného času je v regionu horolezectví, které je možné vidět i vyzkoušet v Břestku. „Soutěž v lezení se bude konat počtvrté. Pravidelně na ni přijíždějí lidé z Prahy i ze Slovenska,“ sdělil Jaroslav Blatný, člen hradišťského horolezeckého spolku.

Kromě zmíněných „exotických“ zážitků mohou lidé na Slovácku využít šest naučných stezek na Brodsku, šedesátikilometrovou cyklostezku skrz Bílé Karpaty nebo další stezky. Je zde možnost jezdectví, rybolovu, pěší turistiky a koupání.