„Zatímco v loňském roce jsme se nejvíce soustředili na program na nádvoří pro menší děti, letos jsme zopakovali myšlenku z loňského roku. Akce byla proto zaměřena výhradně na stezku chodbami a komnatami ostrožského zámku, kde na děti číhala všemožná strašidla,“ poznamenala jedna z hlavních organizátorek páteční akce Andrea Helmichová.

Do přestrojení za Drákulu, čachtickou paní, Jacka Rozparovače a jeho oběť a další tajemné bytosti se letos přestrojili především členové divadelního spolku BLIC (Blázni lovící ideje cedníkem), členové spolku historického šermu Memento mori a pracovníci ostrožského Domu dětí a mládeže Pastelka. „Přípravy nám zabraly minimálně tři měsíce. Bylo potřeba nachystat prostory, vymyslet a vytvořit kostýmy a hlavně obsadit role strašidelných postav. Také nás velice potěšila letošní hojná účast,“ doplnila Helmichová.

Děti, které často odcházely se slzami na krajíčku, se už nemohou dočkat dalšího ročníku. Na ten pořadatelé chystají přehlídku hororových postav.
Do ostrožského zámku se s maminkou v pátek vypravil také sedmiletý Matěj Burda z Uherského Hradiště. „Byl jsem tady i vloni a moc se mi akce líbí. Nejlepší strašidlo byl Drákula a šermíři. Nejvíce jsem se lekl tanečnice hned na začátku a paní, která měla vedle sebe lavor plný krve,“ řekl Burda.