Ostatní starostové si kromě dovolené u moře vybrali také poznávání různých koutů Čech a Moravy. „Moje letošní dovolená má tři etapy. První část jsem strávil na táboře s pionýry, kde jsem se naučil vařit roštěnky nebo rajskou a dokonce jsem dostal diplom za chutnost jídel,“ zasmál se Gazdík. „Necelý týden jsem strávil s ženou a dětmi v Posázaví a na konci srpna mířím na týden do Prahy a místo mě bude na radnici v Suché Lozi pražský primátor Pavel Bém,“ dodal Gazdík.

Starostu Modré Miroslava Kováříka zastihla redaktorka Slováckého deníku telefonicky přímo na pláži v Řecku. „Mám rád odpočinek u moře, ale chystám se ještě na týden do Chřibů a na podzim na Slovensko,“ uvedl Kovářík.

Starosty láká vlast

Krásy a kulturu Valašska poznává s rodinou v těchto dnech také starosta obce Tupesy Oldřich Vávra. „Jsem právě na Valašsku, chodíme tady po přírodě a po horách. Než ležení na pláži mám mnohem raději návštěvy různých koutů České republiky,“ poznamenal Vávra.

Odpočinkovou dovolenou na plážích u Černého moře v Bulharsku si už letos užil také první muž uherskobrodské radnice Ladislav Kryštof. „Byl jsem v Bulharsku s manželkou a spíše jsem odpočíval. Zkušenosti mám i s dovolenou v Čechách, v poslední době však preferuju moře,“ podotkl Kryštof.

V kurzu je i práce

Odpočinek od papírování na úřadě hledal v létě hlucký starosta Jan Šimčík v Třeboni. „Týdenní pěší túry mě bavily. Dovolenou trávím rád například i líčením sklepů,“ zasmál se Šimčík.