Domácí dechová hudba Hrozenčané sice začala v 15 hodin koncertovat, ale vzápětí se spustil liják a na chvíli přestalo pršet až po dvacáté hodině.

Naštěstí vychřice, která způsobila tragedii na festivalu Pohoda v Trenčíně, zachytila areál slavností jen okrajově. A tak soubory, které do Starého Hrozenkova dorazily, hrály samy pro sebe a pro pár vytrvalců kde se dalo, v šatnách, pod různými přístřešky, na chatkách.

Přes nepřízeň počasí měli všichni náladu báječnou. Zbývajícím účinkujícím se podařilo podat zprávu o počasí a do Hrozenkova vůbec nepřijeli.

„Večer snad mohla vystoupit skupina Kamelot, ale nakonec jsme se s Romanem Horkým domluvili, že přijedou náhradou zahrát samostatný koncert v neděli 16. srpna odpoledne. Do promoklého amfiteátru by se asi mnoho diváků nevrátilo, navíc déšť pokračoval…“ sdělil poněkud utrápený starosta Starého Hrozenkova Milan Vaculík.

Mezi čestnými hosty byli např. hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák, statutární zástupce Libor Lukáš, predseda Trančianského samosprávneho kraja Pavol Sedláček, poslanci a senátoři Jana Juřenčáková, Ludvík Hovorka, Jaroslav Plachý a Ladislav Šustr a další. Pro ně na „Kordárně“ vystoupil soubor Kopaničár.

Miroslav Potyka