Absolutní šok zažili uherskohradišťští divadelníci, kteří získali hned dvě nejužší nominace. Vybojovali je Klára Vojtková a Tomáš Šulaj za mimořádné ztvárnění hlavních rolí v inscenaci Kříž u potoka režiséra Martina Františáka.

„To jsme tedy nečekali. Že naši herci bývají nominovaní, pro nás novinka není, ale aby mezi nejvyšší hereckou ligu postoupili hned dva najednou, to se ještě nikdy nestalo. Myslím, že jsme se stali jedním z mála, ne-li jediným regionálním divadlem v historii, které to dokázalo. A hned ve dvou nejsledovanějších kategoriích,“ řekl ředitel Slováckého divadla Michal Zetel.

„Jsem v krásném šoku a vznáším se dva metry nad zemí,“ prozradil Tomáš Šulaj, který už jednu skleněnou vázu z dílny Bořka Šípka má. Získal ji v roce 2005 za hlavní roli v muzikálu Donaha!. Od té doby byl několikrát v širších a jednou v nejužší nominaci. Tu ale nakonec neproměnil.

„Ať to dopadne jakkoliv, tohle je pocit, který hned tak nezapomenete. Jsem pyšný, že jsem právě ze Slováckého divadla,“ dodal Tomáš Šulaj.

A co na nominaci říká samotná Klára Vojtková? „Jsem v euforii a nevím,na co se mám těšit dřív,“ usmívá se sympatická herečka, která v době předávání Thálií bude očekávati narození svého druhého potomka.

Slovácké divadlo se zatím pyšní celkem dvěma Tháliemi. Kromě už jmenovaného Tomáše Šulaje ji v roce 2010 vybojovala herecká legenda Květa Fialová za titulní postavu v černé komedii Harold a Maude. Letošní předávání proběhne 5. října od 20 hodin bude je živě přenášet Česká televize.

Kříž u potoka

Adaptace románu Karoliny Světlé pojednává o poslední generaci rodu Potockých. Rodu, který tíží skutky předků. Vražda a kletba. Je možné chmury a přízraky našich rodičů i dědů překonat? Prolomit temné vlny stínů minulosti? Je v nás ta běsnící vina minulosti navždy? Dokáže lidská láska bojovat ve vztahu, kde se muž ženě před očima mění z milujícího anděla ve zvíře?

Milostné drama z hlubokých úbočí hor. Hra o víře, síle a vztahu. Příběh, který je nevídaně o nás – o lidech žijících v rozežrané době. Každý má svůj pokus o důstojné bytí.