Co vlastně diváci mají pod neobvyklým názvem představit? „Cyber a komiks. Tedy svět počítačů, nebo lépe, svět budoucí v roce 2046, ovládaný z velké části počítači přenesený na jeviště ve specifickém žánru s jistou dávkou patosu, nadsázky, humoru, ale v postatě promlouvající o hlubokých až drastických tématech," pokračuje v představování novinky herečka Klára Vojtková. „A ještě přidám jméno autora románu, který byl pro drama předlohou Egon Bondy, to by mohlo ještě představy diváků značně rozvířit," dodává.

Režisérem novinky je Jakub Maceček, který se do hradišťského divadla vrací už popáté. Všechny jeho předchozí inscenace vyvolaly mezi diváky nadšení a vášnivé debaty. Ať šlo o inscenaci Villon F. (Na krk oprátku ti věší), která se stala jednou ze tří největších divadelních událostí roku 2007, tak jeho zatím poslední spolupráce se slováckými herci Modré květy. „Jsem rád, že máme diváky, kteří chápou, že moderní divadlo, za jaké se považujeme, by mělo uvádět i nevyzkoušené tituly. A že je publikum přijímá s nadšením a vědomím, že nikde jinde takovou inscenaci neuvidí," je přesvědčený ředitel divadla Igor Stránský.

Spolupráci s režisérem Macečkem si pochvaluje i sama představitelka hlavní role. „Kuba se odvážně pouští do neprobádaných textů, témat, žánrů a s tím souvisí, že i samotná práce je dost napínavá. A protože výsledek jeho práce, mě i jako diváka vždycky moc bavil svou barvitostí a divadelností, jsem za další spolupráci s ním moc vděčná. Asi to bude i tím, že neklade žádné hranice své i herecké fantazii a tedy i sebetrhlejším nápadům," uzavírá Klára Vojtková. Slavnostní premiéra hry Cybercomics se koná v sobotu od 19 hodin. (kaj)