Starý příběh o truhláři Gepettovi a jeho synovi Pinocchiovi s herci divadla nastudovala známá režisérka Zoja Mikotová, která má za sebou spolupráci s divadelními soubory v Maďarsku, Polsku, Německu, Rakousku či ve Francii.

„Paní Mikotovou jsme se pokoušeli ke spolupráci získat několik let, ale je velmi žádaná, a proto jsme museli čekat. Jsme pyšní na to, že teď naši nabídku přijala,“ řekl před nedávnem ČTK mluvčí a herec Slováckého divadla Josef Kubáník.

Mikotová sama obdivuje děti už dlouhá léta. „Proč je mám ráda? Protože věci vidí a zažívají poprvé. Jsou objevitelé, mají svoji logiku a svoji fantazii, jsou schopny lásky a oddanosti, mívají přehluboké smutky a umějí se smát až k zalknutí. A hranice mezi tím vším jsou velmi křehké. Většinou mají malé nosy a jsou to velké osobnosti,“ uvedla Mikotová.

Do hlavních rolí režisérka obsadila Tomáše Šulaje a Pavla Majkuse. Hercům pomáhají také loutky, které malé i velké diváky přenášejí do světa fantazie, kde nakonec dobro zvítězí nad zlem. Mikotová v minulosti nastudovala například v Brně hru Aladinova kouzelná lampa, v Ostravě Malou čarodějnici a ve zlínském divadle pohádku Budulínek. V roce 2005 získala cenu Českého střediska Mezinárodní organizace divadel pro děti a mládež.