„Jde o velmi zábavnou, vtipně a svižně napsanou komedii. Má v sobě společenský potenciál, který by měl probudit diskuzi nejenom o smyslu vzdělávání,“ uvedl režisér novinky a ředitel divadla Michal Zetel.

“Pětice rodičů vyzve třídní učitelku svých dětí, aby se třídnictví vzdala. Výuce prý chybí koncept, atmosféra v 5. B je špatná, žáci mají z učitelky strach. A to se má navíc brzy rozhodovat o přestupu dětí na víceletá gymnázia. Paní učitelka Milerová však nechce na návrh rodičů jen tak přistoupit – a velmi vyostřená třídní schůzka začíná,“ prozradila děj novinky dramaturgyně novinky Markéta Špetíková.

Herečka Irena Vacková před třídní tabulí.
Irena Vacková: Splynutí s rolí pro mne bylo snadné

Hru divadelníci budou uvádět ve školní třídě Základní školy UNESCO.

„Naším cílem je v rámci dramaturgického cyklu SLoffÁCKÉ DIVADLO oslovit ty skupiny diváků, pro které není návštěva tradiční divadelní budovy pravidelným zvykem, ale jimž může předkládané téma něco říct. Jedinečné je také propojení netradičních míst s tématem her,“ doplnil Zetel s tím, že hra Úča musí pryč! je po inscenacích Večer na psích dostizích a Čarodějnice v kuchyni v pořadí už třetím počinem zmiňovaného alternativního cyklu.

Ukazuje se, že je to dobrá volba. Zájem diváků je obrovský, týden před premiérou je vyprodáno patnáct představení, divadelníci nestačí přidávat reprízy a začínají tak nabízet vstupenky na duben.

Dokumentární drama Přes ploty má od soboty na repertoáru Slovácké divadlo.
Slovácké divadlo uvedlo premiéru hry Přes ploty

“Reálné prostředí školní třídy nás provokuje k úplně jinému jednání, než jsme zvyklí na jevišti, tak doufám, že to bude nový zážitek i pro diváky,” těší se na představení herečka Jitka Hlaváčová.

V novince se kromě ní představí i Pavlína Hejcmanová, Tereza Novotná, Irena Vacková, Petr Čagánek a Josef Kubáník. Premiéra začne 22. ledna v 19.00 hodin.