Přivítá také řadu známých režisérů. „Mistr veseloher Robert Bellan je podepsán pod nejúspěšnějšími komediemi Slováckého divadla všech dob. Do Hradiště se vrací i Jan Antonín Pitínský.

Jeho nastudování Gazdiny roby, Bratrů Karamazových, Lišky Bystroušky i Divé Báry znamenalo pokaždé velkou událost a přineslo nám nespočet cen. Nikdo nepochybuje, že se mezi klenoty zařadí i slavná Vojna E. F. Buriana,“ je přesvědčený mluvčí divadla Josef Kubáník.

Ředitel uherskohradišťské scény Igor Stránský si na příští rok vybral českou i světovou klasiku. Chystá se režijně zpracovat komedii Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert a světoznámý Dům Bernardy Alby. „Po jeho mimořádně zdařilém nastudování komedie Harold a Maude, na kterou se dodnes někteří diváci nemohou dostat, se dají očekávat další silné inscenace,“ uvedl mluvčí.

Do Hradiště se vrací televizní a divadelní režisér Radovan Lipus, zatímco Věra Herajtová, která už má za sebou režijní zkušenost z mnoha prestižních divadelních scén, se publiku na Slovácku představí poprvé.

A na co konkrétně se mohou milovníci divadelního umění těšit?

Hudební podívaná: Vojna. Jak se žilo na vesnici 20. století? Příběhy mladých i starých se prožívají při masopustním veselí, na svatebních obřadech a vrcholí při odchodu mužů na vojnu. Syrové příběhy, ve kterých se možná kdekdo pozná.

Horor: 39 stupňů. Kanadský turista je v Londýně křivě obviněný z vraždy. A tak musí prchat a dokazovat svoji nevinu. Ať udělá, co udělá, roztáčí kolotoč neuvěřitelných dobrodružství.

Česká klasika: Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert. Život v Dalskabátech není obyčejným. Jak by mohl být, když je to všude samý čert. Oblíbená pohádková komedie byla na jevišti Slováckého divadla naposledy uvedena před 25 lety.

Komedie: Hráči. V uzavřené společnosti karetních hráčů vítězí ten, který dokáže rozrýt falešnou hru dřív, než je podveden. Režijně inscenaci zpracuje Robert Bellan, jehož Rychlé šípy, či 1+2=6 v podání uherskohradišťských herců už léta baví publikum.

Světová klasika: Dům Bernardy Alby. Všech pět dcer v domě je na vdávání. Touží po lásce, místo toho je čeká osud jeptišek. Jejich matka totiž hlídá své dcery natolik, že z domu udělá celu.

Česká novinka: Denní dům, noční dům. V kronice poloopuštěné vsi ožívají legendy o světcích, příběhy o vlkodlacích, ale lze si taky přečíst záludné recepty na jídlo z muchomůrek. Kdo to všechno píše? Vševědoucí parukářka Marta. A ta ví víc, než si kdo myslí… Slovácké divadlo uvede divadelní novinku jako první v České republice.