Zapojit se do bazaru mohou všichni, kdo v sobotu přinesou do sídla nehudebních oborů Základní umělecké školy v Uherském Hradišti jakékoliv předměty kromě oblečení. Ty se následně budou prodávat v neděli.

„Na odpoledním bazaru se mohou návštěvníci těšit na herce, kteří budou spolu s Evou Josefíkovou prodávat veřejností darované předměty přímo ve foyer divadla," popsala bazar jeho organizátorka Irena Černíčková.

Odpolední program doprovodí dětské folklorní soubory. V sedm hodin večer pak začne dobročinný koncert, na němž vystoupí například postfolklorní trio Ponk, Irena Černíčková, Petr Gablas, Folklorní soubor Hradišťánek či Jakub Tomala a Viva la Musica. Koncert bude moderovat stejně jako minulý rok herec a režisér David Vacke.

„Po loňském ročníku jsem věděl, že do toho půjdu rád znovu. Těším se na radostné dohadování o cenách s kupujícími a také na moderátorské setkání s publikem, které snad opět vytvoří tak krásnou atmosféru jako minulý rok," řekl David Vacke.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Výtěžek z bazaru i koncertu je určen pro nadační fond dětské onkologie Krtek a Charitu v Uherském Hradišti. (ag)