„V prostorách Malé scény bude každý čtvrtek odpoledne probíhat jakýsi dramaťák, ve kterém se děti postupně pomocí her a cvičení naučí všemu, co k divadlu patří. Rozvíjet se budou jejich herecké, pěvecké a pohybové dovednosti a díky tomu jim zprostředkujeme komplexní umělecký zážitek,“ prozrazuje lektorka Terezie Čermáková, která studio povede.

Slovácké divadlo je jako jediné z Moravy nominováno na prestižní Cenu Marka Ravenhilla. Třináctkrát za svědka. Herci, režisér Lukáš Kopecký a dramatik Jan Šotkovský.
Slovácké divadlo nominováno na prestižní Cenu Marka Ravenhilla. Jediné z Moravy

Výhodou oproti jiným dramatickým kroužkům je podle ní příležitost, učit se existovat přímo v divadelním prostředí. „Děti se postupně setkají i se samotnými herci Slováckého divadla, kteří jim nabídnou zase jiný pohled na divadelní práci,” dodává Terezie Čermáková s tím, že velký důraz bude kladen na individuální tvořivost a fantazii dětí. „Na závěr školního roku pak to, co se děti naučí, předvedeme rodičům,“ uzavírá lektorka.

Pohádkové předplatné jako bonus

Součástí ceny kroužku bude i Pohádkové předplatné. „Naším cílem je bořit takzvanou čtvrtou stěnu mezi jevištěm a hledištěm, chceme divadlo ukazovat i z jiné strany, než je diváci znají,“ poznamenal k nápadu otevřít Divadelní studio pro děti umělecký šéf Slováckého divadla Lukáš Kopecký.

Odvlečeni na Sibiř. Výstava v Hradišti s názvem  Pod cizím nebem ukazuje osudy Litevců deportovaných do sovětských lágrů.
Odvlečeni na Sibiř. Výstava v Uherském Hradišti ukazuje osudy Litevců

Talentové zkoušky do Divadelního studia eSko proběhnou v pondělí 10. června od 14 hodin ve Slováckém divadle. „Strach a obavy nechte doma. Připravte si básničku, písničku a vezměte si s sebou pohodlné oblečení,“ vzkazuje zájemcům Terezie Čermáková.

Rodiče, kteří chtějí děti k talentovým zkouškám přihlásit, by měli do 4. června poslat na e-mail trcalkova@slovackedivadlo.cz jméno a věk dítěte, vzápětí jim přijdou konkrétní informace a divadelníci budou připraveni zodpovědět i případné otázky.

Vybrali jsme pro vás:

Starší dorostenci Starého Města (žluté dresy) ve 27. kole MSDD zdolali na Širůchu Havířov 2:1.
Podívejte se: dorostenci Starého Města zahazovali s Havířovem šance, vyhráli
Ilustrace, olejomalby, litografie. František Pavlica vystavuje ve Vlčnově.
Ilustrace, olejomalby, litografie. František Pavlica vystavuje ve Vlčnově
Budovu Centra odborné přípravy technické Uherský Brod čeká rekonstrukce za 73 milionů.
Škola v Uherském Brodě projde velkou proměnou. Za 73 milionů korun
Český reprezentant David Jurásek si v rodném Dolním Němčí zatrénoval s dětmi.
Jurásek fandil Dolnímu Němčí. Trenér: Byl slyšet, zákaz vstupu do kabiny nemá