Vstupenky na některé z nich byly vyprodány za několik hodin.

„Září je vždy poněkud volnější, letos jsme toho využili pro naplánování více repríz našich atraktivních titulů, abychom uspokojili co největší počet diváků. Ukazuje se ale, že i tyto nadstandardní počty jsou nedostatečné,“ říká herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Jeho slova potvrzuje Monika Burdová z obchodního oddělení divadla. Podle ní zájemci jako první vykoupili vstupenky na komedie Rychlé šípy a 1+2=6. Oba atraktivní tituly v září v Uherském Hradišti uvidí přes 1600 diváků. Hru Donaha! herci ztvární v srpnu a září třikrát. První páteční repríza je vyprodána. Další se uskuteční tuto sobotu a následně v neděli 23. září.

„Někteří diváci se k nám chtěli dostat stůj co stůj, někteří si přivstali a přišli k divadlu, aby se dostali přímo do pokladny, ačkoliv vědí, že přednost mají telefonické objednávky kvůli tomu, abychom neznevýhodňovali ty, kteří to mají do Hradiště daleko,“ popisuje první den předprodeje Monika Burdová a vzpomíná, že o lístky volali nejenom lidé z regionu, ale také z Brna nebo až z Ostravy.

Slovácké divadlo však nemyslelo jen na milovníky komedií, na své si po prázdninách přijdou i zájemci o vážnější tituly i o muzikály. V září je čeká mimořádná repríza nedávno oceněné Divé Báry, čtyři reprízy novinky Song pro dva, dvakrát budou moci zhlédnout úspěšnou Sugar a hned třikrát stálici Donaha! – do hlediště tak usedne téměř pět tisíc diváků. „Většina lístků je sice vyprodána, ale na každý titul ještě vstupenky máme,“ uklidňuje zájemce, kteří telefonování kvůli neustále obsazeným linkám vzdali, Monika Burdová. Ačkoliv ostatní česká divadla začínají až v září, Slovácké divadlo se kvůli přetlaku diváků rozhodlo pro první představení už na konci srpna. „Návštěvníky čeká hned několik překvapení, tím nejpodstatnějším budou úplně nová sedadla v našem hledišti a nové začátky představení. Ty jsme posunuli na devatenáctou hodinu,“ uzavírá Josef Kubáník.