Režiséru Robertu Bellanovi se podařilo navázat na úspěch v podobě již legendární komedie Rychlé šípy

„Spousta diváků ze Zlínska přijíždí do Slováckého divadla, ale pro některé je cesta do Uherského Hradiště složitá. Abychom jim zážitky z našich inscenací mohli dopřát, budeme za nimi jezdit i do Zlína tak, jak si to přejí,“ vysvětlil záměry divadla jeho herec a mluvčí Josef Kubáník.

Hra 1+2=6 měla světovou premiéru na konci května a okamžitě se zařadila mezi nejrychleji vyprodané tituly divadla. Není divu – na jeviště ji přivedl stejný tým, který před sedmi lety nastudoval Rychlé šípy – tedy režisér Robert Bellan a jeho osvědčení herci. Diváci se ve hře potkají se záletným taxikářem, který má dvě manželky a dělá všechno proto, aby se to nikdo nedozvěděl. Nečekaná náhoda ale všechno převrátí naruby.

„Byl to vždycky můj sen zahrát si ve skutečně bláznivé komedii,“ přiznává Jitka Josková, jež představuje jednu z manželek.

„Robert Bellan má čich na dobré hry i na výběr spolupracovníků. Jeho komedie patří k nejnavštěvovanějším a já se divákům nedivím,“ dodala herečka a vzpomíná, jak ještě donedávna záviděla kolegům, kteří byli do Bellanových komedií obsazováni. „Chodila jsem se na kolegy dívat a přemýšlela, v čem je úspěch skrytý. Jestli v nich samotných, nebo v režisérovi, v divácích, nebo ve hře. Teď si to můžu zjišťovat sama na sobě,“ uzavírá Josková s tím, že zájem publika o novou komedii je obdivuhodný. „Všechny reprízy byly vyprodané, do konce roku není v pokladně jediná volná vstupenka,“ připomíná Jitka Josková.

Podobný úspěch se dá očekávat i ve Zlíně na tamní Malé scéně. Dva dny po odstartování předprodeje je polovina vstupenek vyprodána, a to se představení bude hrát až 11. prosince.

„Zájem nás těší. Škoda, že jsme nenašli ideální divadelní prostor, kde bychom mohli odehrát i další naše inscenace,“ lituje za divadlo mluvčí.
I tak četnost, s jakou divadelníci z Hradiště přijíždějí do Zlína, stojí za povšimnutí. Za pozornost stojí především dvě desítky vyprodaných repríz Rychlých šípů. Je možné, že k Foglarovým příběhům se zařadí i komedie 1+2=6. Divadlo už plánuje další představení po Novém roce.