„Slovácké divadlo je první v uvádění mnoha her, je také v první desítce nejlepších českých divadel a hlavně je první v počtu předplatitelů mezi všemi činoherními divadly v republice." Právě to divadelníky přimělo kontaktovat zástupce agentury Dobrý den s dotazem, zda by uherskohradišťská scéna mohla být zapsána do České knihy rekordů jako činoherní divadlo s největším počtem předplatitelů. Zástupce agentury Miroslav Marek se vydal do Uherského Hradiště na galavečer divadla a spolu s herci oficiálně pokus o zápis do knihy rekordů odstartoval.

„Heslo Jsme první ale neodkazuje jen ke zmiňovanému rekordu. Slovácké divadlo jako první příští rok uvede hned dva tituly, a to včetně slavného crazy muzikálu Hra o pyžama," vysvětluje další z významů hesla ředitel Michal Zetel. Zároveň prozradil, že divadlo chystá pro diváky zajímavé doprovodné akce.

Prvním předplatitelem je Igor Stránský

Jako první si ještě na galavečeru objednal předplatné bývalý ředitel divadla Igor Stránský, po něm se ihned hlásili další. Poptávka diváků stále narůstá. Denně do Slováckého divadla přichází desítky nových žádostí o předplatné.

„Zájemci o předplatné, kteří by se chtěli stát součástí rekordu, se mohou zaregistrovat na webu divadla, nebo osobně navštívit pokladnu divadla, kde zdarma dostanou katalog se všemi informacemi," připomíná Josef Kubáník a dodává: „Poslední tři roky k nám osm tisíc předplatitelů přichází, a tak by to mohlo dobře dopadnut i tentokrát, ale rozhodně to s kolegy nebereme jako samozřejmost." Zda se divadlu rekord povede se dozvíme na začátku února.

Co Slovácké divadlo uvede v roce 2016Zlatý drak: Tragikomedie z prostředí čínsko-vietnamsko-thajské restaurace Zlatý drak. Co se dá zažít s pěticí nelegálně zaměstnaných Číňanů?
Bez roucha: Bláznivá komedie z divadelního prostředí, u které nebudou mít diváci ani chvíli na nadechnutí. Jedna z nejúspěšnějších komedií vůbec.
Nepřítel lidu: Slavné psychologické drama o jednom lékaři a jeho osudovém rozhodnutí. Filmoví fanoušci příběh znají s hvězdným Stevem McQueenem.
Zátiší s Datlem: Nevšední příběh o poněkud neobvyklé lásce. A všemu, co se v ní odehrává, vévodí základní otázka: jak dosáhnout toho, aby láska vydržela?
Hra o pyžama: Světoznámý americký crazy muzikál odehrávající se v továrně na pyžama. Slovácké divadlo jej uvede jako první v Česku.
Vojnarka: Česká klasika v provedení bývalého ředitele Igora Stránského, jenž už několikrát prokázal, jak jsou mu podobná témata blízká.
Do předplatného je zahrnuto i představení na Malé scéně, na které mají předplatitelé 25% slevu. Divadelníci zatím tají, o jaký titul se jedná. Jisté je však to, že hlavní roli vytvoří dlouholetý člen uměleckého souboru.

Co už je v České knize rekordů v kategorii divadlo

Fotografie plná divadelníků – Národní divadlo Brno zorganizovalo setkání, při němž byla pořízena skupinová fotografie celkem 538 divadelních pracovníků. Do pokusu o rekord se zapojili všichni zaměstnanci Janáčkova divadla, Mahenova divadla, Divadla Reduta. Rekordu bylo dosaženo v roce 2010 na jevišti Janáčkova divadla v Brně.

66 let loutkářem – MUDr. Čestmír David aktivně působil v amatérském loutkářském souboru Říše loutek od roku 1921 až do své smrti roku 1986, tedy 66 let. Rekordní údaj byl zapsán v Praze v roce 2010.

Nejvíc lidí se solí – K3 Bohumín, příspěvková organizace, vzdala u příležitosti 30. výročí úmrtí Janu Werichovi. V duchu filmu Byl jednou jeden král natočeného na motivy pohádky Sůl nad zlato, v němž Jan Werich ztvárnil hlavní roli, vyzvala obyvatele města, aby přinesli sůl a symbolicky ji odevzdali králi. V průběhu jedné hodiny se na bohumínském náměstí sešlo 309 lidí, kteří sůl sypali do společné kádě. Rekordu bylo dosaženo v roce 2010 na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně.

Nejmladší herci – Občanské sdružení Otnický SAD uspořádalo v roce 2009 v Dětském domově LILA v Otnicích akci, během které divadélko Sluníčko odehrálo představení „Jak zvířátka našla domov" autorky Dagmar Hilarové. V představení si v různých rolích zahrálo 11 dětí s průměrným věkem 1 rok a 10 měsíců. (kaj)