“Noc divadel se konala už popáté a letos jsme si na ní dali opravdu záležet. Jsem pyšný na mé kolegy, kteří se večera zhostili s chutí a obrovskou energií,” říká ředitel Slováckého divadla Michal Zetel a vyjmenovává, co pro diváky v sobotu večer s kolegy připravili.

“Kromě samotného představení úspěšné komedie Nájemníci publiku režisér Zdeněk Dušek předvedl, jak inscenace vznikala a na vlastní kůži si to mohli vyzkoušet i sami diváci. U následnách exkurzí, kterými prováděli naši herci, nechyběly ani další profese a návštěvníci se tak dozvěděli, co přesně dělá inspicient, komu musí nejčastěji napovídat nápověda, jak se vyrábějí rekvizity, čím se v maskérně lepí vousy, jak vznikají kostýmy a mnoho dalšího.

Ilustrační foto. Paní Yvona Martináková a herci ze Slováckého divadla.
Kde domov tvůj? Herci dostali pozvání na oběd

Přímo s držitelem muzikálové Thálie Tomášem Šulajem si pak mohli diváci v nahrávacím studiu natočit sbor do slavné semaforské Babety, vzápětí si také zkusili pracovat s reflektory a zjistili, co obnáší práce dramaturga.”

V závěru jim pak tajemnice prozradila, co musí hlídat při tvorbě programu a ve finále se s každým v ředitelně Michal Zetel pozdravil. K tomu stále ve foyer hrála živá hudba, herci stepovali, nabízeli pomazánky z vlastní kuchyně, fotili se s diváky a odpovídali na všemožné otázky. Vše divadelníci průběžně vysílali na divadelní facebook, takže u akce mohli být i ti, kteří na večer nesehnali vstupenky.

Kdybych nebyla herečkou, byla bych určitě zahradnicí. Nebo knihovnicí.
Irena Vacková: Kde domov tvůj? Slovácké divadlo!

Sledovanost se vyšplhala přes deset tisíc. “Byla to úžasná noc plná zážitků se skvělými a přátelským lidmi, na kterých je vidět, že divadlo dělají s nadšením,” prohlásila například Anna Lenhartová, která se pozoruhodné události také zúčastnila.

“S diváky jsme vydrželi až do čtyř hodin do rána a myslím, že jsme se stali rekordmany v republice. Říkali jsme si, že když má jít o Noc divadel, tak ať je pořádně dlouhá,” uzavírá ředitel Michal Zetel a slibuje, že divadelníci budou v podobných akcích pokračovat. (kaj)