„Počet, v jakém jste se tady dnes sešli, nás všechny velmi mile překvapil. Dnešní program jsme poskládali z nejkrásnějších skladeb barokního období převážně německých skladatelů. Myslím, si, že pro tuto vánoční dobu se budou skvěle hodit,“ přivítala publikum umělecká vedoucí Collegium Classic Hana Červenková.

Ze Slavičína si přijel vychutnat vážnou hudbu Květoslav Koncer.

„Barokní hudbu mám velice rád a její klenoty jsem si nemohl nechat ujít,“ nechal se slyšet.

Na koncert vyrazil se svou známou Jirmou Krahulovou z Pitína.

„Jezdíme pravidelně na vánoční či novoroční koncerty, Collegium Classic jsme viděli vystupovat už dvakrát a vždycky to byl nádherný zážitek,“ poznamenala milovnice vážné hudby.

Komentovanou prohlídkou výstavy obrazů Jiřího Heřmana provedla návštěvníky Galerie Slováckého muzea Marie Martykánová.
Obrazy Jiřího Heřmana přilákaly do Galerie Slováckého muzea stovky návštěvníků

Společně se těšili se především na Antonia Vivaldiho, Georga Friedricha Händela či Johanna Sebastiana Bacha. Komorní soubor Collegium Classic, který je složen z muzikantů z Uherského Brodu a okolí, vedle toho zahrál i skvosty barokní hudby od Fridricha II. Velikého, Georga Philippa Telemanna či Pavla Josefa Vejvanovského.

„Novoroční koncert pořádáme letos už podvanácté. Měli jsme zde už například i Scholu Gregorianu Pragensis i jiné soubory, většinou ale bývá Collegium Classic, které vždy vystoupí s novým programem a novými hosty. Lidé si to tak žádají,“ uvedla Irena Krejsová z Domu Kultury Uherský Brod.

Zatímco v předchozích letech se koncerty konaly v Dominikánském kostele, letos museli pořadatelé udělat změnu.

„Jelikož se v době, kdy jsme koncert plánovali, chystala oprava kostela a nebylo jisté, zda se už v tuto dobu nebude opravovat, tak jsme ho zrovna přesunuli do sloupové síně muzea,“ vysvětlila Irena Krejsová, která připomněla, že koncert byl součástí abonentního cyklu MUSICA 2017–2018.

„Pořádáme ho ve spolupráci s Klubem kultury v Uherském Hradišti. Jedná se o cyklus několika koncertů, na který se prodávají permanentky. Ti, kteří si je zakoupili v Hradišti, mohou zadarmo na koncerty k nám a naopak,“ dodala zástupkyně ředitele Domu Kultury Uherský Brod.

Collegium Classic:
Hana Červenková (housle, viola, umělecká vedoucí), Helena Pavlíčková (housle),
Radek Hais (viola, housle), Aneta Petrková (violoncello), Miroslav Petrka (kontrabas),
Vojtěch Červenka (varhany, cembalo).
V sobotu s nimi jako hosté vystoupili Lucie Lerlová (solo flétna), Ladislav Pavluš jr. (solo trubka) a Anička Červenková (harfa).