„Moc se na Cikány těšíme," potvrzuje představitel hlavní role Zobara Petr Čagánek. „Věřím tomu, že ten rok mu na síle neubral. Spíš naopak. Všechno bude ještě hlubší," věří herec. „Myslím, že je v tom zvláštním baladickém příběhu cosi fascinujícího. Diváci cítí, že něco podobného sami možná zažili a je možné, že se jim tento jeho zážitek znovu vrátí. Tomu všemu pomáhají geniální písně, jejichž sugestivita je tak silná, že jim prostě podlehnete a už chcete nebo ne. Ta hudba je zkrátka výjimečná a nádherná," doplňuje Petra Čagánka režisér Radek Balaš.

Muzikál Cikáni jdou do nebe.

Zároveň se režisér svěřuje i se zkušeností s herci Slováckého divadla. „Slováčtí herci mají jednu zcela výjimečnou vlastnost. Jsou ochotni a schopni splnit každý váš i ten nejbláznivější režijní nápad a poprat se o něj na jevišti se vší pokorou, vážností a současně vervou. Myslím, že právě tahle schopnost je odlišuje od všech ostatních souborů v republice, alespoň jak jsem je já měl možnost poznat," dodává režisér Radek Balaš.

Že jsou jeho slova pravdivá, se potvrdilo hned několikrát. Diváky výkony uherskohradišťských herců uhranuly natolik, že se muzikál stal nejlepší inscenací roku 2010 a představitel Buči Tomáš Šulaj byl nominovaný na Thálii.

Obnovená premiéra muzikálu Cikáni jdou do nebe je připravena na sobotní večer od 19.00 hodin, další repríza se uskuteční 27. února. I když je o vstupenky obrovský zájem, několik posledních je možné zamluvit v pokladně nebo online na webových stránkách Slováckého divadla.

Autor: Josef Kajetán