„Divácký zájem o toto představení byl skutečně obrovský, proto jsme se rozhodli Shirley Valentine a Simonu Stašovou příští rok pozvat znovu. Výhodu budou mít ale tentokrát naši předplatitelé, kteří získají jedinečnou možnost sehnat vstupenky na březnové představení v předstihu, tedy ještě předtím, než půjdou do volného prodeje. Bude to ale až po Vánocích,“ uvedl ředitel divadla Michal Zetel a motivuje tak diváky k zakoupení předplatného, které kromě zmíněné výhody přináší i inscenace jako Chicago, Přelet nad kukaččím hnízdem a další.

Vyžaduje inscenace, kde stojíte na jevišti úplně sama, nějakou speciální přípravu a míváte ještě někdy trému?

Sama jsem hru upravovala čtyři měsíce, abych tam dostala kusy svého vlastního života, abych to byla já Simona se svými vlastními pocity a svojí vlastní zkušeností, a pak jsme se Zdeňkem Kaločem další tři měsíce zkoušeli i osm hodin denně. V té době jsem nevzala ani dabing a žádné natáčení, věnovala jsem se pouze a jenom Shirley. Ta poctivá práce se vyplatila. Dnes už přicházím do divadla půl hodinky před představením, protože se vlastně vůbec nelíčím a stačí mi pár minut usebrání před vstupem na jeviště, protože Shirley Valentine jsem dneska já sama. Těsně před si vždycky vzpomenu na svoje děti, že jsou zdravé, na svoje rodiče, že jsou v plné síle, poděkuju tam někam nahoru a jdu divákům předat ty krásné vtipné myšlenky, které Shirley Valentine má v hlavě a se kterými se chce podělit s diváky. Je to veliké štěstí.

Zdroj: Pavel Vrága

Pokud zrovna netočíte nebo nehrajete divadlo, jak nejraději relaxujete?

Film a televizi, vlastně natáčení vůbec, jsem teď na nějaký čas odsunula na druhou kolej a věnuju se především divadlu, které mě naplňuje, a které, jak vidím, se lidem líbí. Snažím se teď tu energii, která mi v mých 63 letech zbývá, dávat hlavně tam, kde cítím, že je moje síla a kde mohu lidem něco dát sama ze sebe. Divadlu jsem v životě obětovala nejvíc, proto mi to divadlo také vrací. A když mám volno, tak si především čtu, když mě přizvou do své společnosti moji synové, tak všechno pustím a neváhám být s nimi, protože oni jsou u mě na prvním místě i před divadlem, a taky mám fenečku Pepinku, která mi dělá společnost jak doma, tak na zájezdech a je to můj milovaný „živáček“. Dvakrát, třikrát do roka se jedu nadechnout do mé milované Itálie, kde mě kromě mých přátel nezná nikdo, a to je velká úleva. Na ostatní věci už nezbývá čas, všechno ostatní už jsem si plnými doušky užila a vzpomínky jsou krásné.

Divadlo Ungelt zavítá příští rok na Moravu čtyřikrátCelkem čtyři inscenace odehraje příští rok ve Slováckém divadle pražské komorní Divadlo Ungelt. „Diváci se mohou těšit na hvězdy jako Vanda Hybnerová, David Švehlík, Richard Krajčo, Táňa Vilhelmová, Jiří Langmajer a další,“ prozrazuje herec Josef Kubáník s tím, že první hru Pardál s Janou Štěpánkovou a Františkem Němcem v režii Ladislava Smočka uvidí uherskohradišťské publikum už 27. ledna. I tentokrát budou zvýhodnění majitelé předplatného do Slováckého divadla na příští rok. Ti si vstupenky na atraktivní představení mohou zakoupit v předstihu.

Jaké tituly divadlo Ungelt přiveze?

Pardál

Napínavá tragikomedie, v níž se skutečnost skládá do nečekaných a dojemných obrazců nesmrtelné lásky. Hrají: Jana Štěpánková, František Němec, Ondřej Novák. Režie: Ladislav Smoček.

Skleněný strop

Dva rozdílné světy, dva nesmiřitelné přístupy k životu a jeden společný pocit viny, kterého se nejde zbavit. Fascinující střet dvou silných osobností, které se nedokáží přestat milovat, ačkoli je všechno proti. Tatiana Vilhelmová a Jiří Langmajer v režii Víta Vencla.

Život podle Jonesových

Pokud se do vašeho sousedství nastěhuje pár, který má stejné příjmení a řeší stejnou mezní situaci, realita se začne skoro až groteskně rozpadat. Hořká komedie s Vandou Hybnerovou, Lucií Štěpánkovou, Miroslavem Táborským a Ladislavem Hamplem.

Deštivé dny

Americké drama je hrou o přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Divadlo Ungelt ji uvedlo v české premiéře s Richardem Krajčem a Davidem Švehlíkem. Richard Krajčo za roli Dennyho získal cenu Thálie 2012 a David Švehlík se umístil v širší nominaci.