V půl jedenácté začala v klášterní zahradě slavnostní mše, kterou celebroval generální vikář olomoucké arcidiecéze P. Josef Nuzík. Stovky lidí, včetně delegace z polských Gierałtowic nebo primátora z Nového Mesta nad Váhom Jozefa Trstenského, vyzval generální vikář, aby našli rám svého života.

Stejně jako má rám obraz černé Madony v tamním kostele i člověk podle jeho slov potřebuje ohraničení svého života. Nechal se také slyšet, že ve světě je mnoho negativistů, proto mají lidé být spíše pozitivně překvapeni, například tím, že si syn vzpomněl na otcovy narozeniny nebo že žena udělala manželovi oblíbený oběd, i když měla hodně práce. P. Josef Nuzík také mluvil o růženci jako o prostředku míru, i když byl dříve označován spíše jako prostředek boje.

„Růženec je poklad, který je potřeba odkrýt. My všichni jsme přišli na tuto pouť, abychom něco odkryli. Něco, bude dávat sílu našemu životu, co mě bude provázet. Co to může být? Musíme se vrátit k písmu svatému," kázal P. Josef Nuzík.

Nikdo z nás není podle jeho slov tak moudrý a pohotový, aby rozdával druhým rady, písmo svaté ale ano. „Jak jsme slyšeli v prvním čtení, Bůh se nás ujme a to znamená, že nebudeme sami," upozorňoval generální vikář.

O víkendu si na Brodské púti přišli na své i milovníci lidové a moderní hudby. Během tří dní v Brodě vystoupili například cimbálové muziky Rozmarýn nebo Ohnica, kapely Tabák, Veselá Bída, Děvčice nebo Myjavské heligonky.