Zavítal tam souběžně s návštěvou tradičního uherskohradišťského festivalu Letní filmová školy, kde patřil spolu s uznávaným režisérem a hudebníkem Emirem Kusturicou mezi nejatraktivnější hosty.

Seznámení v Praze

„S panem režisérem Vávrou a jeho manželkou jsem se kdysi seznámil v Praze. Na návštěvu zámku se už dlouho těšil, ale doposud k tomu neměl příležitost. Proto jsem velmi rád, že si konečně na jeho prohlídku našel čas,“ netajil své nadšení majtel zámku, Ital Alessandro Alagia.

Otakar Vávra s manželkou strávili na zámku tři hodiny. Tak vzácnou návštěvu nemohl nechat zámecký pán hladovět. „Oběd byl kompletně v italském duchu. Jako předkrm jsme hostům nabídli „tartara di tonno“ a „pate di tonno“, pan Vávra ochutnal „risotto milanese con osso buco“ a paní Němcová „spaghetti alla carbonara“,“ poznamenal Alagia. Jako druhý chod podávali manželé Alagiovi filetto al sale a italske sladkosti Tiramisu i panna cotta. „Panu Vávrovi se zámek hodně líbil. Ocenil zejména podobu opraveného nádvoří a nové fasády. Slíbil, že svou návštěvu u nás zopakuje,“ dodal Alagia.

Manželka režiséra Jitka Němcová poznamenala, že by se v opraveném zámku mohla v budoucnu točit nová pohádka. Zda svůj záměr zrealizuje a to, jestli se natáčení odehraje pod taktovkou jejího manžela, je otázkou budoucích jednání s rodinou Alessandra Alagii.