Když se rozhodujete, zda přijmout nabízenou režii, co je pro vás při rozhodování důležité?

Kvalita hereckého souboru. Herci! Nemám nějaké divadelní sny, tituly, které bych chtěl nastudovat. Herci mě inspirují a spolupráce s nimi mě nesmírně baví.  V tomto ohledu jsem se vůbec nemusel rozmýšlet, zda přijmu nabídku ze Slováckého divadla. Hned jsem věděl, že se zdejšími herci chci spolupracovat.

Erika Bezdíčková
Uprchla z pochodu smrti. Neuvěřitelný příběh ženy

Co podle vás dobrá komedie musí mít, aby uspěla u diváků?

Bezesporu začátek, střed a konec.  Pak nějaký ten gag. Ping pong v dialogu. A především herce, kteří umí hrát lehce, svižně a s vnitřním radostným pocitem. Úspěch u diváků je ale i při naplnění uvedených předpokladů nadále vrtkavý a nevyzpytatelný.

Proč by se měl jít člověk na Dva úplně nahé muže podívat?

Kromě vzhledných těl herců ve hře obnažujeme plně i jejich komediální talenty. A to v případě všech aktérů: Tomáše Šulaje, Pavla Šupiny, Kláry Vojtkové a Petry Staňkové! A ti všichni svojí souhrou učiní ještě jedno poodhalení. Obnaží před divákem křehké mužské ego.

Dva úplně nazí muži slaví

- 12. ledna 2019 měla hra premiéru
- šlo o druhé uvedení v Česku
- 25. reprízu inscenace oslaví 12. června
- 4 herci ve hře vystupují

„Nahota na jevišti musí mít opodstatnění a smysl,“ říká herec Tomáš Šulaj

Herec Tomáš Šulaj ztvárňuje ve veleúspěšné komedii Slováckého divadla Dva úplně nazí muži majitele advokátní kanceláře, právníka Kramera. Spolu s kolegou Pavlem Šupinou vytváří divácky mimořádně vděčné role a oba protagonisté se na jevišti objevují opravdu nazí. „Kdysi jsem měl s nahotou problém, ale po muzikálu Donaha! už mi to tak nevadí. Musí to však být nahota, která má opodstatnění a smysl,“ říká Tomáš Šulaj.

„V našem případě, už podle samotného názvu, to jinak nejde. A musím říct, že kdyby režisér nechtěl, abychom byli nazí a požadoval po nás třeba, hrát jen ve spodním prádle, tak bych byl proti a hrdě bych chtěl být nahý – protože jinak by ta hra ztratila smysl,“ dodává herec a zároveň držitel letošní divácké ceny Slovácký Oskar a prozrazuje, jaký má vztah k humoru nejen na jevišti.

„Miluju humor, patří k životu, nedovedu si bez legrace život představit. A je skvělé, že díky svému povolání tu legraci mohu předávat dál.“

Hezké počasí sobotního dopoledne vylákalo rodiny s dětmi na 14. ročník Hradišťských chodníčků.
Šlapali malebnými zákoutími hradišťských chodníčků

O čem jsou Dva úplně nazí muži

Hra popisuje vtipnou zápletku, kdy se úspěšný pařížský právník a věrný manžel jednoho dne probudí nahý vedle svého podřízeného z advokátní kanceláře. A ten je rovněž nahý. Ani jeden z nich situaci nechápe. Posléze se děje zapojuje právníkova žena Catherine, která se náhle vrací domů, a také mladá žena lehkých mravů. Podaří se za této konstelace ubránit jejich pětadvacet let trvající manželství? A může se to povést, když Catherine objeví svého manžela a jeho kolegu nahé podruhé?

„Autor hry Sébastien Thiéry byl původně hercem bez práce. Aby se jako herec uplatnil, začal psát – a stal se jedním z nejuváděnějších francouzských dramatiků. Ve svých hrách sice navazuje na tradice absurdního divadla, uplatňuje je ovšem v lehčích a výrazně komediálně laděných žánrech. Opakovaně se v nich vrací téma úspěšných lidí, kteří už nedovedou vnímat sebe samé. Nečekaná situace je však připraví o stereotyp a prověří až na dřeň,“ uvedla dramaturgyně inscenace Markéta Špetíková.

Dva úplně nazí muži jsou až do prázdnin vyprodáni, divadlo na velký divácký zájem ale okamžitě zareagovalo a přidalo do prodeje reprízy na září a na říjen.