Pořadatelem akce je držitel titulu mecenáš kultury 2014, podnikatel a kandidát do Senátu, Alessandro Alagia.

„Klasickou hudbu mám velmi rád a Mozartovo Requiem považuji za jeden z vrcholů tohoto hudebního žánru. Jsem velmi rád, že tento hudební skvost mohu nabídnout lidem v Uherském Hradišti, a velmi mne těší, že záštitu nad akcí převzal člověk, kterého si velmi vážím, kardinál Dominik Duka," netají své nadšení Alessandro Alagia.

Na přípravě úchvatné skladby Requiem se podílí Jindřichohradecký symfonický orchestr, pěvecké sbory Smetana, YMCA Jakoubek a Chrámový sbor Adama Michny ve spolupráci s Pěveckým sborem Stojanova gymnázia Velehrad.

Sólových partů se zhostí sopranistka Eva Kývalová, alt Jarmila Kosinová, tenor Ondřej Socha a bas zazpívá Martin Vodrážka. Jindřichohradečtí hudebníci v tomto roce spojili své síly a rozhodli se provést dílo, které je obrovské svým rozsahem i náročností.

Ačkoli je Requiem zádušní mší, která je v katolické liturgii sloužena jako součást pohřebních obřadů či při příležitosti zvláštní vzpomínky na zemřelého, v tomto konkrétním případě se jedná o hudbu, která není vůbec smutná, spíše bychom ji mohli označit za vznešenou či slavnostní.

Části této Mozartovy skladby byly využity i jako scénická hudba ve Formanově filmu Amadeus, proto bude mnoha posluchačům povědomá. Koncert se uskuteční díky aktivitě Italsko-moravské kulturní a historické asociace a jejího předsedy Alessandra Alagii a italské ambasády.