„První setkání s mým učitelem reiki v dubnu před devíti lety mi změnilo život od základů. Dostala jsem netradiční zasvěcení reiki do všech tří stupňů a současně se naučla prastaré sestavě tai–tchi,“ vzpomíná na své první zkušenosti Holznerová. Začala pravidelně cvičit se skupinou ve Starém Městě rozcvičku na páteř a klouby. Zbavila se tak bolestí zad, které získala při masérské praxi.

Po dvou letech, kdy se Holznerová věnovala reiki, se stala nehoda jejímu synovi. „Cítila jsem se bezradná a on se na mě podíval svýma modrýma očima a řekl – udělej něco, máš přece reiki,“ popisuje smutnou životní situaci Holznerová. Od té doby, kdy pomohla svému synovi, začala reiki více využívat v praxi. Kurzy pro veřejnost vede spolu s mistrem Leošem Kranzem z Luhačovic od roku 2005. Spolupracují s Domem dětí a mládeže v Uherském Hradišti a v Uherském Brodě a také se střediskem volného času Klubko ve Starém Městě.

„Na myšlenku otevřít letos Klub reiki mě přivedl můj žák. První setkání bylo věnováno historii reiki a v praktické části jsme se věnovali cvičením na zcitlivění rukou,“ podotýká. Druhé setkání věnovali tradičnímu i netradičnímu ošetření reiki a na prosincové setkání plánují tibetskou masáž. Na konec srpna potom chystají pobyt u moře v Chorvatsku s reiki.

Přečtěte si také:

Staré Město pořádalo kurz reiki

Čtyřlístek patřil kurzům reiki