„Zúčastnilo se dvanáct zájemců. Těm jsme vysvětlili nejprve světovou historii a počátky vzniku reiki. Následně jsme uskutečnili jejich zasvěcení do reiki,“ vysvětlila lektorka Libuše Holznerová. Účastníky první části kurzu kromě ní „vyškolil“ také mistr reiki Leoš Kranz (na snímku vlevo) z Luhačovic. Ten v Indii získal druhé jméno Sw. Amrit Bhagwato.

Za pomoci reiki je možné se vyléčit z mnoha onemocnění. „Díky zasvěcení je za velmi krátkou dobu možné udělat léčitele prakticky z každého člověka,“ poznamenal Kranz. Podle něj se reiki nejčastěji využívá při léčení různých chronických chorob a ke zlepšení psychického stavu člověka při stresových situacích.

Slovo reiki je utvořeno ze dvou slov, které dohromady vytvářejí úplně nový pojem. Rei se obvykle překládá jako „duch“ nebo „duše“, zatímco kosmos „ki“ označuje mysl, přičemž se samozřejmě nemíní racionální úsudek, ale řídící duchovní energie.
Reiki je na jedné straně jednota duše a ducha a na druhé straně řídící, všeobjímající duchovní a psychická životní energie. Reiki jako životní cesta duchovní realizace se nazývá reiki–do (cesta reiki). U nás je reiki známé jako způsob léčení.

Přečtěte si také:

Holznerová: Díky reiki jsem vyléčila svého syna

Čtyřlístek patřil kurzům reiki