Přítomní tak měli možnost ohodnotit například kvalitu klobásek z Bystřice pod Lopeníkem, brodské slaniny, nivnických škvarků a medoviny nebo si nechat rozplynout na jazyku vyhlášené vlčnovské vdolečky.

Pestrý program však nebyl zaměřen pouze na čichové a chuťové receptory lidského těla. Ke slovu hned v úvodu přišla prezentace každé z vesnic seskupení, bilance úspěšně dokončených projektů i plány Východního Slovácka do budoucna, včetně změn v jeho vedení. Po dvou a půl letech skončil ve funkci předsedy Východního Slovácka vlčnovský starosta Jan Pijáček, jehož nahradil starosta Bystřice pod Lopeníkem Milan Bauka. Místopředsedou se namísto starosty Suché Lozi Petra Gazdíka stal první muž radnice v Korytné Vladimír Janča. „Jsem si vědom, že to vůbec nebude lehké, ale společně to zvládneme,“ poznamenal Bauka poté, co převzal symbol předsednictví, bukový šestihran, z rukou vlčnovského starosty, jenž funkci ve Východním Slovácku opouští i kvůli svým novým povinnostem v pozici předsedy Sdružení místních samospráv.

Tím se stal na sklonku ledna v Jihlavě. Na každé z ploch šestihranu je jméno a znak jedné z šesti obcí, v horní části je umístěn barvínek, symbol Východního Slovácka.

„Každý z nás, kdo pracujeme v samosprávě, necháváme v obhospodařované lokalitě svůj otisk pro další generace. Otiskněte na šestihran symbolicky svoje ruce i vy, protože čím víc se na nich shromáždí otisků, tím déle a lépe bude mikroregion Východní Slovácko fungovat,“ vyzval přítomné zastupitele Pijáček ve chvíli, kdy bukový šestihran nechal kolovat mezi přítomnými. Setkání se zúčastnila také celá řada hostů. Kromě zástupců šestice obcí to byl také senátor Josef Vaculík, senátorka Jana Juřenčáková, poslanec Jaroslav Plachý, hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš i představitelé slovenského Sdružení obcí Čachtice – Kopanice. „Vzniká tady spousta nápadů, které jsou inspirující nejen pro region Východní Slovácko. Působí zde totiž parta dobrých lidí, kteří se sešli generačně, věkově i kreativně,“ konstatoval Lukáš a slíbil, že je připraven podporovat příhraniční spolupráci regionů v kraji se slovenským příhraničím. Hejtman nakonec vyjádřil přání, aby se Východní Slovácko stalo výkladní skříní komunální politiky.

Jedním z vrcholů večera, jímž provázela cimbálová muzika Olšava, se stal křest publikace a hudebního CD za přítomnosti jejich autorů. Publikaci, která je dílem Pavla Bezděčky, hudební CD autorů Luboše Málka s Horymírem Sušilem i grafické listy Ladislava Slabáka pokřtili vlčnovskou slivovicí z kropenky posvěcené bánovským farářem. Několik písní zazpívaly také sucholožské Plkotnice.