Nejmladší diváci tak díky ní mohou navštěvovat divadlo se speciálním předplatným v odpoledních hodinách, a to bez ohledu na školu, která žákovské a studentské předplatné doposud vyřizovala.

„Zjistili jsme, že někteří učitelé řeší žákovské a studentské předplatné tak, že na nástěnku připnou naši nabídku a čekají, co se stane. Dětem výhody návštěv divadla nevysvětlují, nesnaží se je motivovat. Potom nám jenom zatelefonují, že děti nemají zájem, ačkoliv se nám vzápětí ozývají rodiče s dotazem, proč jsme školu, kam jejich ratolesti chodí, nekontaktovali. Proto jsme se iniciativy chopili sami," vysvětluje ředitel Slováckého divadla Igor Stránský s tím, že letos mohou děti na předplatné přihlásit i sami rodiče. „Budou mít jistotu, že se potomci věnují něčemu, co má smysl a navíc se jim to pak bude hodit i ve škole při studiu. Snažíme se totiž nabízet žákům a studentům inscenace, které přibližují českou i světovou klasiku, ale i nové trendy v divadle, díky kterým mohou uspět u nejrůznějších zkoušek či u maturity," dodává ředitel.

Školy, které se organizaci předplatného věnují důkladně a dlouhodobě v tom samozřejmě budou pokračovat, divadelní nabídka je cílena spíš tam, kde by rodiče chtěli dětem návštěvu slovácké scény dopřát, ale nevědí, jak na to. Žákům základních škol budou od září věnovány středeční odpoledne od 17.00, středoškolákům pak úterní nebo středeční odpoledne od 18.00. Zájemci, kteří by nabídky rádi využili, ať kontaktují divadlo na adrese: predplatné@slovackedivadlo.cz – do předmětu stačí uvést „odpolední předplatné", nebo rovnou zavolat do divadla na telefon 572 554 455. V pátek přineseme obsáhlé informace o titulech a dalších výhodách odpoledního předplatné.

Co je odpolední předplatné?

Odpolední předplatné je určeno především žákům a studentům. Divadlo pro ně vzhledem k jejich věku hraje už od odpoledních 17.00, respektive 18.00 hodin. Žáci základních škol uvidí během školního roku čtyři tituly, studenti navštěvující střední školy pak šest novinek, z toho jednu na Malé scéně. Zajímavá je i výrazná sleva, která se pohybuje v řádech desítek procent. (kaj)