Ten není pouze zábavou určenou tanečníkům, ale je i momentem vyhlášení nejlepších hereckých výkonů uplynulé sezony. Divadelníci si tak odnesou ceny Největší z pierotů za nejlepší herecký počin v mužské i ženské roli a cenu za nejlepší inscenaci roku 2012. „O těchto cenách rozhoduje porota složená z kritiků, recenzentů a kulturních osobností. Ceny Největší z pierotů od dob jejich vzniku udílí Slovácký deník," uvedl šéfredaktor Deníků na střední a východní Moravě Martin Nevyjel.

Partnerem předávání cen je tradičně společnost Hamé. „Slovácké divadlo již léta pracuje se špičkovými umělci, ať už režiséry, herci, scénografy nebo hudebníky. Představení jsou velmi oblíbená nejen mezi lidmi v našem kraji, ale i mimo něj. My sdílíme úplně stejnou filozofii," uvedl Martin Štrupl, generální ředitel Hamé Group. Ples bude mít bohatý program. Divadelníci připravují speciální plesové číslo, které se tentokrát ponese ve znamení slavného muzikálu Kdyby tisíc klarinetů, představí se ale také v rolích obratných stepařů a program bude doplněný i o další muzikálové skladby. Chtějí se ukázat v tom nejlepším světle, a budou tak zpívat v doprovodu velkého Prestige Symphony Orchestru. „Když spustíte a cítíte za zády velký symfonický orchestr, je to něco, z čeho vám běhá mráz po zádech," vzpomíná na předchozí ročníky herec a moderátor David Vaculík a slibuje nejedno překvapení.

„Myslím, že to, co na plese zazní tentokrát, nebude nikdo z hostů očekávat. Moc se na to s kolegy těšíme," dodává.

Kromě zmiňovaného hudebního tělesa plesové hosty potěší i Benny Q a Cimbálová muzika Jaroslava Čecha. A ani to není všechno. Tradičním ceremoniálem je i vyhlášení ceny popularity Slovácký Oskar. Letos bude podruhé udělena i Cena komediantů.