Děj příběhu se odehrává během poslední únorové noci roku 1936 na vzdálené samotě, kde se začínají dít divné věci. Panovačná matka a její dospívající dcera šijí pytle a plní je hnojem. Celé město je ve střehu. Už dvakrát po sobě touto dobou totiž z města záhadně zmizela mladá dívka.

Odešly z domova dobrovolně? Nebo pohřešované dcery unesl úkladný vrah? Je pachatelem otec, který žije už sedm let nahoře na půdě? Případ přichází vyšetřit nevidomý konstábl van der Riet. Dokáže zabránit dalšímu zmizení? Hostující režisér Libor Hanzalík obsadil do napínavého příběhu jihoafrické dramatičky Rezy de Wet pětici herců Irenu Vackovou, Jitku Joskovou, Kláru Vojtkovou, Tomáše Šulaje a Štěpána Goiše.

Kdo je autorka PohřešovanýchReza de Wet dosud napsala dvanáct her během patnácti let. Získala víc hlavních jihoafrických dramatických a literárních cen než jakýkoliv jiný zdejší autor. Má devět cen za své scénáře, dále všechny prestižní literární ceny. V nedávném televizním rozhovoru Pasela prohlásil John Kani, mezinárodně proslulý jihoafrický divadelní a filmový herec, že pokud by ho něco přivábilo zpět na jihoafrická jeviště, tak jedině nabídka role v některé z her Rezy de Wet.