Ten mimo jiné potvrdil, že po letošní koncertní šňůře si dá kapela koncertní pauzu, kterou by muzikanti chtěli využít k natočení svého dalšího alba.

Jaký máte dojem ze svého podzimního turné?

Musím přiznat, že nad naše očekávání. Všechny haly byly plné, zejména ta pražská, kam se vejde deset tisíc lidí, i víc. Přijetí obecenstva bylo naprosto perfektní, takže jsme se tam rozhodli ještě pro pokračování, a překvapilo nás, že i podruhé se nám podařilo tu halu naplnit, i když úplně nepraskala ve švech. Takže se ukázalo, že lidi přijdou znova, i když jsou to od předchozího koncertu jen tři měsíce, což jsme tedy fakt nečekali. Teď tedy přijíždíme s velkým očekáváním do dalších měst a uvidíme, jak to bude vypadat, což záleží hodně na propagaci.

Na jaký popud jste se vlastně nakonec dali znovu dohromady?

Už mi pomalu dělá problém o tom pořád mluvit, protože jsou to stále stejné formulace. Popudem bylo to, že naše přátelství bylo dlouhodobé a celoživotní, takže z mého hlediska, a myslím, že kluci to také tak vidí, byl by nesmysl v tom rozbroji pokračovat až do smrti. Dále to byla vůle pana prezidenta, který umřel, kterou jsme během jeho života nenaplnili, no a to nás mrzelo, taky jsme si říkali, že jsme to mohli tomu Havlovi udělat, a potom také pan Hubač, který byl pořadatelem té naší první velké šňůry, nás pod tlakem, na základě těchto mezilidských pohybů, dal nakonec dohromady.

Zmiňoval jste Václava Havla. Je známo, že jste k sobě měli hodně blízko. Jak moc vám chybí?

Chybí mně v té lidské oblasti. Mnohokrát jsem se přistihl, že jsem se s ním chtěl poradit, dokonce jsem si párkrát řekl, že za ním zajdu. Jeho smrt jsem v té chvíli téměř vyeliminoval. Jeho odkaz je tak silný, že si ho neustále zpřítomňuji. Prostě je to díra. Po mnohých lidech, kteří odejdou, vzniká díra uvnitř jejich rodin. Po odchodu Havla vznikla díra uvnitř naší společnosti.

Co koncertování Pražského výběru v příštím roce, nezkusíte jej přece jen, když říkáte, že ten zájem lidí je tak velký?

Ne, nebudeme hrát v žádném případě.

A za dva roky?

No tak uvažujeme, že bychom v tom roce 2015 možná zahráli, ale ono je to docela daleko. Čili uvidíme, co se bude dít. V příštím roce bychom se ale chtěli pokusit natočit desku.

Související Pražský výběr se v Hluku představil v show plné hitů

Autor:Pavel Bohun, Šárka Hánová