„Naši členové, ale nejen oni, si na svých maskách dali opravdu záležet. Proto jsme mohli na parketu vidět třeba piráty s lodí Tajga, sedm trpaslíků, stříbrné medailisty z olympiády, námořníky s Titanikem či čertovské duo," ocenila předsedkyně huštěnovických červenokřížáků Ludmila Smýkalová nápaditost šedesáti za masky přestrojených lidí.

Z pódia zvala tancechtivé na parket hudební skupina Madusong. Tanečníci v civilních oděvech i v maskách se vlnili u polky, valčíku, tanga anebo v diskorytmu.

„Těší nás, že se návštěvníci plesu dobře bavili a zažili spoustu legrace, která k maškarnímu bálu patří," nechal se slyšet Josef Remeš, který se v dámské večerní róbě šikovně otáčel v bufetu, ale také návštěvníkům plesu povyprávěl několik úsměvných bajek.

„Ples byl báječný, náramně jsem si ho užila. Byl jiný než plesy bez masek. Lidé nás maskované hodnotili báječným potleskem," pochvalovala si Jana Mikulcová z Jalubí, která na sebe vzala podobu jeptišky.

Stejně jako vloni čekalo na plesající půlnoční překvapení, které pořadatelé drželi přísně pod pokličkou.

„Veronika Rozumková z Babic, která vloni na podzim v Huštěnovicích stárkovala, zatancovala s partnerem několik tanců," informovala Smýkalová.

A které masky se návštěvníkům nejvíce líbily, o tom rozhodli oni sami. Dort za prvenství si odnesli piráti, kteří do sálu vpluli a v průběhu večera jim proplouvali piráti na Lodi Tajga.

Láhev prvotřídního koňaku, zaručeně bez metylalkoholu, si odnesli stříbrní medailisté z olympiády a štangličku salámu s bochníkem chleba dostalo za třetí místo čertovské duo.