V sobotu večer, na první nakouknutí do sálu tamního kulturního domu bylo jasné, že si tu lidé užívají honosné společenské události s názvem XIV. krojový ples. Uspořádala jej obec Boršice. Tancechtivé v krojích, kteří měli vstup na ples zdarma, ale i ty v civilu, vítali u vchodu do sálu krojovaní šohaji a děvčice takzvanou „dveřovou" pálenkou. Přípitek na zdárný průběh plesu odmítli jen řidiči osobních vozidel a dívky nebo ženy v očekávání.

Na parket kulturního domu zvala z pódia zvonivá hudba krojované dechové hudby Boršičanky, ze salonku v mezipatře kulturáku se linuly příjemné a líbivé tóny cimbálové muziky Pentla.

Třicet minut po jednadvacáté hodině připochodovalo do sálu symbolickým žúdrem na sedmdesát krojovaných, které civilně odění návštěvníci plesu provázeli po parketu potleskem. Po defilé krojovaní plesajícím a fotografům společně zapózovali a na parketu to pak rozparádila hodová chasa, tanečníci a tanečnice folklorního souboru Pentla, a to za doprovodu stejnojmenné cimbálové muziky.

„Krojovaných mohlo být na plese více, ale některé šohaje a děvčice přemohly záněty horních cest dýchacích. V příštím roce bychom rádi uspořádali při 15. krojovém plese II. setkání boršických stárků," spřádala plány Helena Veselá, členka obecní rady a jedna z pořadatelek krojového bálu.

SLEDUJEME Plesy, bály a karnevaly na Slovácku, 2017