Víc než pět set lidí, kteří chtěli být při ní, se převléklo do gala a strávilo páteční večer plný hudby, tance, skvělého občerstvení a bohaté tomboly s tím nejlepším pocitem. „Vstupenky na ples byly v průběhu dvou dnů beznadějně vyprodány. Stejně jako v minulých letech pořádali ples studenti třetího ročníku. A ti si zvolili téma bálu James Bond 007, ale také se do jeho příprav pustili s opravdovou vervou," vysekl jim kompliment Lukáš Petrucha, koordinátor gymnaziálního střediska volného času.

A byl to opravdu ples ve velkém stylu Jamese Bonda. Vestibul gymnázia, jeho Slovanský sál, Zimní sál, historické sklepení a další prostory se převlékly do bondovského kabátu. Z jedné místnosti školy se dokonce stalo Casino Royal, v němž své umění předvedli nejen zkušení barmani.

Do plesové nálady vtáhlo návštěvníky ve 20 hodin slavnostní předtančení. O pětasedmdesát minut později rozezněla vestibul gymnázia tóny hudebních nástrojů gymnaziální cimbálová muzika. Plesající, kteří chtěli být při tom, zaplnili do posledního místečka vestibul, který byl vyzdobený zlatavými, černými a bílými balonky a velkou číslicí 007. Pod ní zazářil také pěvecký sbor studentek gymnázia, jehož rodný list se začal psát loni v září. Krev v žilách návštěvníků rozpumpoval svými tanci folklorní soubor gymnázia.

Gymnazisté hledali za pomoci hlasování návštěvníků Jamese Bonda a Bond Girl. O tu správnou atmosféru se na bondovském plese postaral JaGr band, cimbálová muzika Pentla a DJ TDHS.

„S manželkou, dcerou a jejím mužem budeme mít nezapomenutelnou vzpomínku na dnešní ples. Nenechali jsme si ho ujít už proto, že ve druhém ročníku gymnázia máme vnučku a snad se bude příští rok také na plese školy podílet," svěřil Karel Klíma.