Brodský Pivní festival v areálu Pivovaru Uherský Brod se letos rozrostl do obřích rozměrů. Tento rok navíc představil novinku v podobě Live Juboxu.

„Jedná se o takový malý pojízdný karavan, kde se u jeho pultu hodí desetikoruna a vybere jedna ze zhruba dvaceti písniček. Živá kapela uvnitř karavanu ji pak na přání zákazníka zahraje,“ popsal zajímavost za Uherskobrodský pivovar Marek Pivka.

Největším lákadlem však pro většinu příchozích byla hvězdami nabyté hlavní pódium, kde se postupně představovaly stálice československé hudební scény. Jako už minulý rok, i tentokrát nejvíce táhlo vystoupení slovenských rockerů Horkýže Slíže.

„Moc po koncertech nejezdíme, ale do Brodu jsem se vydali i kvůli tomu, že je to spojeno s ochutnávkou piva a zahraje zde více zajímavých kapel. Už jsem slyšel nedávno Wohnouty, kteří jsou super, ale těšíme se taky na Horkýže Slíže nebo Harleje,“ přiznal Karel Dědek, který přicestoval do Brodu až z Březnice u Zlína.

Žralok - ilustrační foto.
Obětí žraloka v Egyptě je Bánovjan
Naganský expres, tedy letadlo, které dopravilo vítezný hokejový tým z olympijského Nagana, dokončil svůj Velký přelet a otevřel svůj interiér veřejnosti v Leteckém muzeu v Kunovicích.
Naganský expres zakončil Velký přelet i se svojí posádkou