„Rád bych změnil koncepci zdejší galerie a zvýšil kvalitu vystavovaných děl. Předpokládám, že takto si do galerie najde cestu více lidí než doposud“, vysvětluje kurátor výstavy a tiskový mluvčí nemocnice Jan Karásek.

Petrák se zabývá malbou, kresbou, grafikou, grafickým designem, ilustracemi pro děti, literárně dramatickými žánry, scénografií a loutkovým divadlem.

K Uherskému Hradišti ho kromě studií váže i současná pedagogická práce na hradišťské SUPŠ a lektorská činnost v oboru grafického designu při Ústavu vizuální komunikace Univerzity Tomáše Bati na fakultě v Uherském Hradišti. Na současné expozici v uherskohradišťské nemocnici se mohou dospělí i děti pokochat Petrákovými barevně kontrastními malbami. Mimo sérii sov jsou v instalaci zastoupeny obrazy ze všech autorových dosavadních cyklů stromů, mužů, tváří a hvězd, ryb i jejich nové, barevně důraznější varianty. „Konečně práce Františka Petráka jsou tím správným krokem. Potěší nejen nás, kteří v těchto prostorách pracujeme, a určitě přiláká i zájemce zvenčí. Ale zaručeně mají potenciál rozveselit i pacienty, pokud ne přímo uzdravovat. A co bychom si v nemocnici mohli přát víc,“ dodává s nadsázkou Karásek.

Výstava potrvá do poloviny října. Přístup do expozice je vždy každý všední den od sedmi do půl čtvrté.

Michaela Hrubšová