„Musím to sem prostě napsat. Jsem ohromně nadšená z výběru her v rámci předplatného 2015. Naprosto skvělý výběr jednotlivých představení, ale i pestré žánrově. Tleskám a moc se těším," napsala divadelníkům na jejich facebookové stránky divačka Michaela Vršková. „Jsme za to rádi, máme samé pozitivní ohlasy a zájemců o předplatné přibývá," raduje se ředitel divadla Igor Stránský. Pro ty, kteří by chtěli více informací, přinášíme slovo dramaturgyně Ivy Šulajové o muzikálu Chicago.

Jak na předplatné

Zájemci o předplatné do Slováckého divadla si mohou zatelefonovat do divadelní poklady na číslo 572 554 455 nebo vyplnit elektronickou objednávku na webu divadla. V příštím roce je pak čeká šest titulů, kromě zmiňovaného muzikálu Chicago je to například světová klasika Macbeth či komedie Sám na dva šéfy.

Muzikál Chicago

„Americký satirický jazzový muzikál Chicago patří mezi nejvýznamnější díla autorské dvojice John Kander Fred Ebb (Kabaret, Řek Zorba, Polibek pavoučí ženy). Příběh dvou pro vraždu svých partnerů vězněných, souzených a posléze osvobozených kabaretních zpěvaček Roxie Hart a Vilmy Kelly a bezskrupulózního advokáta Billyho Flinna, jehož jediným zájmem je solventnost jeho klientů, otevřeně tematizuje korupci v soudních síních i v médiích, poukazuje na perverzní potřebu „výroby" celebrit a především útočí na absurdně amorální zákony showbyznysu.

Originální muzikál měl na Broadwayi premiéru 3. června 1975 v Richard Rodgerově divadle v New Yorku a měl 936 repríz; opravdového triumfu se však dočkal až při znovuuvedení o jednadvacet let později tehdy získal šest cen Tony.

Obecně známé je zejména novodobé filmové ztvárnění muzikálu režisérem Robem Marshallem s Catherine Zeta--Jones, Renée Zellwegerem, Richardem Gerem, Johnem C. Reillym a Queen Latifah, jež roku 2003 získalo šest Oscarů. Máte-li pocit, že americké pojetí svobody a neomezených možností nebezpečně dorazilo i do našich zeměpisných šířek, můžete se na barvitý broadwayský muzikál v režii Radka Balaše těšit nyní i ve Slováckém divadle." (d
ramaturgyně Iva Šulajová)

Související Předplatné do divadla 2015 - všechno nejlepší