Poprvé bude uvedena už za týden, přesněji v pondělí 31. října na Malé scéně. Jednu z hlavních a jedinou ženskou roli vytvoří Pavlína Hejcmanová. „Za tu dobu, co působím ve Slováckém divadle, jsem nic takového neviděla,“ svěřila se oblíbená herečka.

Pavlíno, pokud se nepletu, nová komedie je pro vás první zkušeností na Malé scéně. Těšila jste se na vám doposud neznámý prostor?

Popravdě jsem měla trochu obavy, jestli se v tom malém prostoru budu cítit dobře. Zkoušení je ale velice příjemné a klaustrofobie se nekoná. Navíc se už teď moc těším na reakce diváků, kteří budou opravdu nebývale blízko!

Je hraní v takovém místě jiné než na velkém jevišti?

To v tento moment nemohu posoudit. Zatím se mi hraje docela dobře, ale s diváky určitý rozdíl jistě poznám. Někteří budou dokonce sedět přímo na jevišti, což znamená, že budou třeba jen půl metru od nás. Musím ale podotknout, že se nemusí obávat toho, že bychom je zapojovali do děje.

Na Malé scéně vidíte divákům do očí, oni sledují každý váš pohyb. Je to výhoda, nebo handicap?

Jsem na tuto zkušenost zvědavá a věřím, že to může být úžasně vzrušující, ale zároveň i pekelně stresující! Doufám ale, že si to užiju.

Novou komedii režíruje David Vacke, známý třeba jako Mirek Dušín z Rychlých šípů. Jaký je to pocit, když vás vlastně režíruje kolega, se kterým se jinak potkáváte na jevišti Slováckého divadla?

Je to naprosto v pohodě. Já jsem už dlouho chtěla s Davídkem zkoušet, protože mi vždycky připadalo, že má zajímavé postřehy a navíc výborný druh humoru. Umí vše velice dobře vysvětlit a já mu věřím a ráda se jím nechávám vést.

Nejenom David Vacke, ale také ostatní kolegové herci jsou muži. Jak se mezi nimi cítíte? Rozmazlují vás?

Oni jsou naprosto skvělí! Všichni! Uvedu příklad: mám lehounký problém s včasným příchodem a oni se na mě ještě ani jednou nenaštvali. Zatím to berou s humorem a já si každé ráno říkám, že to už dneska určitě stihnu. Ale pak to nějak nevyjde… Snad to se mnou nějak vydrží až do konce.

Jaký jste měla pocit, když jste si novinku poprvé přečetla?

Hra mě potěšila. Hlavně svojí pointou. Tu ale samozřejmě neprozradím, to by nebylo překvapení.

Na stránkách divadla se píše, že jde o komedii s prvky psychothrilleru. Je to tedy něco nového, něco, co jsme ještě neviděli?

Za tu dobu, co působím ve Slováckém divadle což jsou už čtyři roky , jsem tady nic takového neviděla, takže si myslím, že hra nabídne něco nového scéna je uvnitř obecenstva, občas hrajeme zády k divákům a… No přijďte a uvidíte!

Nová komedie popisuje konkurz na atraktivní místo. Jaké zkušenosti s konkurzy máte vy sama? Herečky jsou na castingy zvány pravidelně, že?

Castingy jsou většinou v Praze, což je dost z ruky, a navíc mám pocit, že takový typ jako jsem já, tam mají v asi sto různých verzích, takže už jsem dlouho nikde nebyla. Ale když jsem byla, cítila jsem se tam dost divně. V několika málo okamžicích máte ukázat, co všechno ve vás je, musíte být zábavní a zajímaví a ještě k tomu děsně přirození. Jsem herečka, tak by mi asi neměl casting dělat žádný problém, ale opak je pravdou. Pro mě je to fakt děs!

Všude okolo je plno informací o předplatném. Prozradíte, na který titul z příštího roku se vy osobně nejvíc těšíte a proč?

Myslím, že všechny tituly budou moc zajímavé. Protože se ale hlavně těším na hry, ve kterých budu hrát.