"Snažili jsme se to před kolegou tajit, ale někdo mu to prozradil těsně před představením," řekli herečtí kolegové Pavla Hromádka.

Ten přiznal, že byl až dojatý, když Michal Zetel oznámil novinu všem na jevišti před diváky.

"Jsem rád, že to se mnou mohli prožívat diváci," nechal se po představení slyšet Pavel Hromádka.

Dodal, že ale nominaci bere s rezervou, i když ho moc těší.

Podle jeho slov je totiž po republice mnoho dobrých výkonů, je vždy jen otázkou, na koho padne ukazováček, proto nominaci nepřeceňuje.

"Pro mě je největším svátkem, když lidi upřímně tleskají a rozhodnout se vstát ze sedadel a cítím, že sdělení, které jsem jim chtěl zprostředkovat, vzali a vnímají je," zamyslel se hradišťský herec.

Role Bertieho v Králově řeči je pro něj výjimečná tím, že se jedná o člověka, který má vnitřní problém, bojuje a vypořádá se s ním.

"Hra v závěrečném textu nese poselství, abychom bránili svůj způsob života. A to je pro mě důležité," zdůraznil Pavel Hromádka s tím, že je vděčný za každou podobnou roli, kterou může něco sdělit.

Vedení divadla uvažuje, že do programu zařadí další mimořádné reprízy.

"Premiéru měla hra přesně před rokem a stala se hitem. Jsem rád, že to teď potvrdili i kolegové z Herecké asociace,” řekl ředitel Slováckého divadla Michal Zetel, jenž zprávu oznámil přímo před vyprodaným hledištěm.

V minulosti získal Thálii z hradišťských herců Tomáš Šulaj, jako jediný v kraji, za roli v komedii Donaha!

Odnesla si ji i Květa Fialová, která v divadle hostovala a ztvárnila roli Maude ve hře Harold a Maude.

V užší nominaci byla Tereza Novotná, v té širší kromě zmíněných jmen například Martin Vrtáček nebo Jitka Hlaváčová.