Jak potvrzuje ředitel Klubu kultury Antoním Mach, cédéčko bude skutečně jedinečné. „Na Hradišťsku existuje spousta skvělých cimbálovek. Místní je samozřejmě znají a doma mají spoustu fanoušků. Návštěvníci Slovácka ale tu možnost vidět několik koncertů nemají, a tak si výběr toho nejlepšího budou moci připomenout doma,“ popisuje nápad Antonín Mach.

Vedle cimbálových muzik Jaroslava Čecha, Stanislava Gabriela nebo kultovního Hradišťanu dodala na nahrávku jednu píseň i mladá muzika Harafica z Uherského Hradiště. „Poskytli jsme písničku, kterou jsme původně nahráli na naši první desku z roku dva tisíce devět a která se na ni nakonec nedostala. Pracovně jí říkáme Bílovské, budeme muset rychle vymyslet název,“ říká primáš Harafice Martin Melichárek.

Že už je na čase, potvrzuje i Antonín Mach. „V týdnu před Slavnostmi vína nosiče přivezeme, takže budou ještě „mokré“. Prozatím počítáme s nákladem čtyři tisíce kusů za dotovanou cenu devadesát devět korun,“ říká Mach.

Výběr toho nejlepšího, co uherskohradišťské cimbálovky nabízí, však nebude k dispozici jen na Slováckých slavnostech vína a otevřených památek. „Chtěli jsme něco reprezentativního, čím by se náš region mohl prezentovat. Budeme jej tedy využívat i při jiných příležitostech,“ uzavírá Mach.

Petra Kučerová