Sucholožská Slatina, jak naši kyselku nazýváme, je prastarý pramen, který již v roce 1580 zmiňovali věhlasní moravští lékaři jako léčivý, a doporučovali jej k léčbě kaménků, ledvin, dny, žaludečních vředů, revmatu a kornatění tepen. close zoom_in

Jako jedna z mála léčivých vod léčí onemocnění slinivky břišní, čímž potěší zejména milovníky alkoholických moků. Vyzkoušené jsou také její účinky při překonávání akutních postalkoholických nevolností. Při horečnatých onemocněních či vleklých katarech průdušek a hrtanu spojených se sípavým kašlem se doporučuje podávat po lžičkách s vařícím mlékem v poměru 1:1.
Jistě uznáte, že takto vzácnou vodu je potřeba využít a zachovat pro budoucí generace. Podle hydrogeologických průzkumů, které má v nejbližších dnech potvrdit čerpací zkouška, jsou zásoby Slatiny dostatečné a vydatné. Nabízí se proto mnohostranné využití vody od stáčení do lahví, přes výrobu solí, mastí a lektvarů blahodárně působících na výše uvedené neduhy.

Možnost koupelí v naší vodě ohřáté na příjemnou teplotu či poznávání přírody Bílých Karpat v okolí pramene jistě potěší lidské tělo i duši. Snad se tedy za pár let objeví naše obec jako turistický cíl a místo pro strávení příjemných chvil s možností udělat něco pro své zdraví.

Přečtěte si také:

Jaké je vaše nejoblíbenější místo v Uherském Hradišti a proč?

Chcete se na něco zeptat některé z osobností vašeho okolí? Neváhejte a vaše dotazy posílejte na adresu martin.nevyjel@denik.cz nebo pavel.bohun@denik.cz.