„Původně jsem chtěl setkání přátel, milovníků historie a klasické hudby uspořádat při příležitosti narozenin mé maminky Palmiry Zaglio, ta však před několika dny zesnula. Budu si ale představovat, že tady sedí s námi, ve svém oblíbeném křesle a má radost ze společně strávených chvil,“ poznamenal Alagia.

Slavnost zároveň zahájila letní sezónu na zámku. Koncert zahájila italská hymna. Kromě ní interpretoval díla Vivaldiho, Mozarta, Pucciniho a dalších velikánů klavírista Martin Jakubíček, kterého zpěvem provázela mezzosopranistka Táňa Janošová.

Mezi pozvanými hosty byl i další umělec Varhan Orchestrovič Bauer, ředitel Slováckého divadla Igor Stránský, náměstek hejtmana Zlínského kraje Libor Lukáš a další.

„Přijel jsem tak trochu nahlédnout na místo, kde bychom měli na pozvání zámeckého pána v budoucnu odehrát i několik divadelních představení. Velmi se na to těším, zámek je velmi hezký a obdivuji pana Alagiu, který usiluje o živé kulturní dění v Ořechově i regionu,“ podotkl ředitel Slováckého divadla Stránský.

Alessandro Alagia podotkl, že koncert klasické hudby se konal v zámku Ořechov poprvé, nicméně určitě ne naposledy. „Počítám s tím, že by se tady podobné akce mohly uskutečnit zhruba čtyřikrát ročně,“ plánuje zámecký pán Alagia, který přiznal, že vážná hudba patří mezi nejoblíbenější žánry.

„Nejčastěji poslouchám Mozartova díla, ale i Vivaldiho, Verdi a Beethovena. Mám rád barokní hudbu a hodně jsem si oblíbil českého houslistu Václava Hudečka. Jeho koncert uspořádám na zámku v prosinci letošního roku,“ prozradil Alagia.