S politiky už nepracuje, rozhodla se dovážet k nám španělská a italská vína.

Jak se z tiskové mluvčí stane člověk zastupující prémiové značky vín z nejuznávanějších oblastí Španělska a Itálie? To je spletitá cesta, ne?

Spletitá, ale zábavná. Po šesti letech na radnici v centru dění města jsem potřebovala změnit směr, vyčistit hlavu a španělské víno se k tomu více než nabízelo.

Nebuďte tajnůstkářka, prozraďte nám více…

Když jsem na podzim loňského roku začala tušit, že moje dny na hradišťské radnici jsou sečteny, začala jsem si postupně připravovat novou půdu pod nohama. V mezičase příprav a nadšení se ovšem ozval bývalý starosta, jak vážně to myslím s tím vínem a jestli bych se svému novému koníčku nechtěla profesně věnovat až v důchodu, že teď by mě spíš potřeboval v jeho novém působišti v Praze. Víno ještě nemělo konkrétní obrysy a Libor Karásek byl vždycky férový šéf, tak jsem zvolila kompromis. Přes týden jsem v Praze a o víkendu ve víně.

Proč jste si vybrala zrovna vína z těchto oblastí? Proč ne třeba populární Chile či jinou zemi?

Protože vínům, která dovážíme, stoprocentně věřím. Jsou pečlivě a s láskou vybírána, známe osobně rodiny vinařů i jejich tradiční, často ekologický způsob pěstování i výroby.

Španělsko jsem díky partnerovým aktivitám měla možnost procestovat křížem krážem. Objevovat při tom tak skvělá vína v pro nás málo známých oblastech pro mě byla krásná zkušenost. Málokdo ví, že v regionu Ribera del Duero na severu Španělska se aktuálně vyrábějí nejlepší červená vína na světě. Najít malé vinařství, které ve své nabídce ukrývá cenově dostupný klenot FIEL, ohodnocený světovými kritiky vína téměř stejně jako slavné víno PINGUS, které se prodává za více než 1000 €, anebo velké moderní rodinné vinařství, jehož víno pije i španělský král, je pro Moravana stejné, jakoby Španěl objevil naše výborná bílá vína z konkrétního vinařství na Slovácku.

Do Chile se běžně nedostávám tak často, abych osobně znala oblasti, která dávají ta nejlepší vína. Byl by to pro mě nejspíš jen komerčně úspěšný produkt založený na známosti chilského vína v České a Slovenské republice, bez emocí, bez osobní zkušenosti. Těžko bych tak mohla někoho věrně přesvědčit.

Zkuste laikům popsat základní rysy, kterými se španělská a italská vína liší od těch slováckých.

Speciálně ta červená zosobňují jižanský temperament, a přitom jsou elegantní a uhlazená. Charakterizuje je temně červená barva, výrazné aroma a plná chuť. Jejich divokost si říká o zkrocení v sudu. I proto je většina z nich barikových. A navíc často obsahují stopy nejen hořké čokolády, kterou já miluji, ale mnoho dalších příchutí, které v běžných vínech nenajdete. Jsou zcela odlišná od našich slováckých vín, ale kdo má rád červené víno, velmi rychle si na jejich chuť zvykne a pak jim jednoduše propadne. Anebo přejde na jemnější bílá.

Taková vína asi nejsou určena na běžnou spotřebu, ale spíše na slavnostní tabuli či vzácnou příležitost. Mýlím se? Našince zajímá i cenová dostupnost těchto značek. Tedy spíše, zda si výjimečnou láhev může dopřát skutečně každý.

Snad se mnou budete souhlasit, že do stokoruny pořádné víno nekoupíte. Naše nabídka začíná baťovsky na 199 korunách, ale za tuto cenu už dostanete například červené anebo růžové, které hravě strčí do kapsy cokoliv s podobnou cenovkou ze supermarketu, a za to vám ručím! Ten, kdo má rád vybraná, „velká“ vína z naší nabídky, musí zaplesat. A přitom v cenách jsme maximálně vstřícní. Vína La Botella mají zvláštní kouzlo přenést pohodovou atmosféru jihu do našich obýváků či na slavnostní tabuli. A dovolit si ho může rozhodně každý, kdo si víno rád dopřeje.

K vínům patří i delikatesy. Co se servíruje k takovým španělským a italským vínům?

Samozřejmě originální sušenou šunku Jamon, ovčí sýr queso Manchego, prvotřídní olivy, chléb a prémiový olivový olej, špagety s parmazánem. K tomu si představte otevřenou láhev vína Fiel, což v překladu znamená věrný, a už stačí jen zapálit svíčky…

Mezi víny evidentně trávíte hodně času. Máte tedy ještě večer chuť otevřít si nějakou láhev? A jestli ano, jakou odrůdu?

Kdykoli! Víno servírované v rozumné míře, dodá i hektickému dni příjemnou tečku. K dobré večeři už pro mě tak nějak patří. Do vín, která nabízíme, se nepřidávají cukry, díky tomu z něj ráno nebolí hlava.

Z odrůd nejraději volím španělské červené Tempranillo a bílé Verdejo nebo Sauvignon, z toskánských Sangiovese a Vermentino, z našich moravských pak jedině bílá vína, Rulandské anebo Chardonay.

Víno je pro mě stále ještě více krásná posedlost než zaměstnání. Ráda bych jím nakazila hodně milovníků života…