DEN PRVNÍ - pátek 20. července

Metropoli Slovácka zaplavují návštěvníci LFŠ už od začátku týdne (snímek vlevo). Servis pro novináře a hosty je letos umístěn ve sportovní hale. Více se dočtete zde.

Jednu z mnoha výstav s názvem V objektivu senior instalovali v okolí kina Hvězda (snímek vlevo). Nedílnou součástí hradišťské LFŠ je večerní promítání filmů z mobilní maringotky na Masarykově náměstí.

Už potřetí přijela do Uherského Hradiště galerie ve vlakových vagonech. Tentokrát se návštěvníci mohou těšit na snímky režiséra Wima Wenderse a jeho ženy Donaty.

Jedním z hlavních hostů letošní LFŠ je bývalý český prezident Václav Havel, který do Uherského Hradiště dorazil v pátek 20. července odpoledne. „Václav Havel se ubytoval v hotelu Slunce. Doprovází jej čtyři osoby,“ prozradila koordinátora seminářů Lenka Zemánková.

Václav Havel se měl LFŠ zúčastnit již minulý rok. Ze zdravotních důvodů však svoji návštěvu odřekl.

23.30

Na kolejním nádvoří se na závěr prvního dne filmové školy představila tuzemská undergroundová legenda. Kapela Plastic People of the Universe přitáhla svým vystoupením nejen zástupy pamětníků minulého režimu, ale i mladší generace, které znají skupinu pouze zvyprávění.

Sobota 21. července

10.00

Bývalý prezident a a především dramatik Václav Havel se sešel vsalónku hotelu Slunce se zástupci Slováckého divadla, kteří pracovali na hře Vyrozumnění, jejímž je autorem. Více si přečtěte zde.

Neděle 22. července

19.30

V podvečer prošel centrem Uherského Hradiště unikátní brazilský karnevalový průvod. Představila se i brazilská sambová formace s názvem Loud Samba (snímek vlevo). Fotogalerie zde.

Pondělí 23. července

10.20

V prostorách Univerzity Tomáše Bati se soustředilo zázemí Digitální filmové školy. Účastníci si zde mohou půjčit kamery a natočený materiál pak sestříhat pod odborným dohledm zkušených profesionálů. Více se dočtete zde.

17.00

V knihkupectví Portál se uskutečnil Polský den, na kterém se předtavil Polský institut vParze besedou, ale také break dancem.

20.30

Na první ze dvou pondělních koncertů na kolejním nádvoří lákali pořadatelé filmové školy návštěvníky uhrančivým zpěvem Sylvie Krobové. Tuzemská šansoniérka předvedla lidem nejen svůj hlas, ale i hru na akordeon nebo klávesy. Na basovou kytaru zpěvačku doprovázel Oto Sukovský.

23.15

Krátce před půlnocí vystoupil vareálu jezuitských kolejí Renato Borghetti, jeden znejuznávanějších světových hráčů na akordeon. Brazilský virtuos spolu se svou kapelou posluchačům představil mix tradiční jihoamerické hudby skloubený s italskými či francouzskými prvky. Více se dočtete zde.

Úterý 24. července

16.30

Ailton Krenak, vůdce indiánského kmene Burum a poradce brazilského prezidenta se v hradišťské Redutě zúčastnil promítání dokumentárního filmu a besedy o životě brazilských indiánů. Více se dočte zde.

19.30 hodin

V Galerii Slováckého muzea se uskutečnila vernisáž k Letní filmové škole Svety dnešné a včerajšie. Svoje fotografie vystavuje Martin Martinček a Dušan Hanák. Výstava potrvá do 9. 9. 2007. Více se dočtete zde.

20.30

Výtvarné loutkovo-činoherní představení Romeo a Julie mohli návštěvníci zhlédnou ve stanu ANPU. Dominantní částí dekorace byla malovaná sametová opona a 70 let staré marionety. Romeo a Julie je autorské představení B. Schenkové a B. Klepla s použitím textu W. Shakespeara. Fotogalerie zde.

Středa 25. července

11.00

Harmonie Band, šestice instrumentalistů zVelké Británie, se vKlubu kultury postarala o hudební doprovod kněmému filmu Mezihra a surrealistickému snímku Krev básníka. Více si přečtěte zde.

15.00

Pořadatelé Letní filmové školy ani letos nezapomněli na děti, pro které ve Smetanových sadech připravil odpoledne plné her pod názvem Zpohádky do pohádky. Fotogalerie zde.

20.30

Česko-chorvatsko-španělská zpěvačka a akordeonistka Vesna Cáceres vystoupila sdoprovodnou kapelou na Kolejním nádvoří. Centrem města se linula razilská hudba obohacená prvky evropských kultur.

22.00

Energické vystoupení předvedlo na Kolejním nádvoří maďarské seskupení Rio Trio. Brazilské melodie doplnila zpěvačka Fekete Linda pronikavým hlasem i nejrůznějšími tanečními kreacemi. Více se dočtete zde.

24.00

Exkluzivní světovou premiéru filmu o žluté rodince ze Springfieldu zhlédlo v Uherském Hradišti ve dvou představeních téměř 1300 nadšených fanoušků.

Čtvrtek 26. července

14.00

Jeden zwokrshopů je věnovaný animovanému filmu. Mezi těmi kteří si vprostorách Univerzity Tomáše Bati pod vedením lektorů vyrobili svůj krátký loutkový film, byl i student Joachim Veselý zPrahy.

20.30

Tradiční fotbalové utkání tentokrát sehrály dva týmy členů štábů Letní filmové školy.Nelítostný boj na travnaté ploše u kina Hvězda skočil 10:7 pro oranžové mužstvo.

20.30

V divadelní stanu, který již tradičně stojí ve Smetanových sadech včera sehrála rumunská dvojice Dragose Huluba a Violety Totir úžasné pantomimické představení, do které vtáhli dvojici diváků včetně našeho kolegy Pavla Bohuna (na snímku vpravo). Fotogalerie a více se dočtete zde.

Na Kolejním nádvoří vUherském Hradišti se představil Jáchym Topol slegendární kapelou Psí vojáci.

Pátek 27. července

00.20

Na přelomu čtvrtku 26. července a pátku 27. července zahrála na Kolejním nádvoří legendární nizozemsko-britská kapela Legendary Pink Dots. Vedle neopakovatelného zpěváka Edwarda Ka-Spela (vlevo) exceloval také saxofonista Nilsen van Hoornblowera.