To všechno se dělo loni. Uherskohradišťská scéna však neusnula na vavřínech a v těchto dnech představila slogan, jež bude hlavním mottem celého podzimu a bude představovat předplatné na příští rok.

Zní: „Okoštujte živou kulturu!“ A půjde o skutečně atraktivní události.

„Divadlo patří mezi živou kulturu. Každý večer hrajeme naživo a ze všech sil. A protože jsme na Slovácku, hledali jsme způsob, jak to spojit i s živou kulturou toho, co máme taky moc rádi. Burčáku, kde je těch zdravých živých kultur v každém litru nepočítaně,“ vysvětluje s úsměvem herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

„Máme divácké bomby“

Přidává ještě jednu souvislost. „Když necháte živou kulturu zavřenou v lahvi, za chvíli exploduje. A my takové divácké bomby máme. Bude jich hned šest,“ dodává.

Při pohledu na výčet her si musejí diváci říct: „Tak to si nenechám ujít.“ Jen namátkou herci připraví muzikál Kdyby tisíc klarinetů, nastudují novou hru s Květou Fialovou v hlavní roli Oskar a růžová paní, veselo bude u komedie Jak je důležité míti Filipa a divadelníci mají v rukávu i další esa.

„Kdekdo se nás ptá, proč si nedáme pohov, když máme snad nejvíc předplatitelů v republice. Odpověď je snadná - děláme to rádi,“ dodává Josef Kubáník.

Vše potřebné do schránky

Mluvčí vysvětluje, že stávající předplatitelé domů do schránky dostanou katalog a všechny potřebné informace.

„Spousta diváků ale předplatné nemá a uvažuje o něm. Pro ty jsme zřídili novou e­mailovou adresu: predplatne@slovackedivadlo.cz. Na ní budeme přijímat nové zájemce. Jen musejí být trpěliví, spojíme se s nimi až v druhé polovině podzimu. Nicméně ti, kteří napíší nejdřív, budou možná překvapeni, co na ně čeká,“ říká tajemně mluvčí.

Divadelníci totiž připravují v souvislosti s novým předplatným spoustu zajímavých a u nás doposud nevídaných akcí. „Všechno budeme odkrývat postupně. Byli bychom rádi, aby diváci i tentokrát viděli, že je máme rádi. Snad to bude poznat,“ uzavírá Josef Kubáník.

Nové tituly pro rok 2012

Oskar a růžová paní

Dojemný příběh o chlapci, který čeká na zázrak. Hlavní role vytvoří Josef Kubáník a do Slováckého divadla se v druhé hlavní roli vrátí dvaaosmdesátiletá herecká legenda Květa Fialová. Režie se ujme vyhlášená režisérka Zoja Mikotová.

Kalibův zločin

Liška Bystrouška, Divá Bára a další inscenace, při jejichž sledování mrazí to je uherskohradišťské dílo jednoho z nejlepších režisérů u nás J. A. Pitínského. Do Slováckého divadla se vrátí se silným a krásným příběhem o jedné čisté lidské duši.

Kdyby tisíc klarinetů

Slavný muzikál plný nesmrtelných hitů. Tereza, Je nebezpečné dotýkat se hvězd, Babeta a další. Jak budou znít v podání skvělé herecké party z Uherského Hradiště? Dohlédne na to režisér Stránský a choreograf Radek Balaš, podepsaný pod všemi slavnými muzikály Slováckého divadla.

Višňový sad

Kdo jiný by měl nastudovat ruskou klasiku než ruská režisérka? Slavná Oxana Smilková, jež pracovala s těmi největšími hvězdami v Moskvě, se do Slováckého divadla vrací po několika letech. Zopakuje úspěch Racka, který byl nominovaný na cenu ministerstva kultury?

Jak je důležité míti Filipa

Diváci se chtějí smát a v Uherském Hradišti je rozesmát umějí. Další hrou, jež bude aspirovat na jednu z nejnavštěvovanějších lahůdek v sezoně, bude slavná komedie o povedené záměně. Režie se ujme Igor Stránský.

Válka s mloky

Česká divadelní klasika Karla Čapka v nastudování miláčka zlínského publika Dodo Gombára. Najde po nedobrovolném odchodu ze zlínského divadla své útočiště v Uherském Hradišti? Jsou pro něj připraveni vynikající herci i vděční diváci.