Na základě výsledků hlasování se nakonec vedení nového pivovaru rozhodlo šalamounsky. Vařit bude obě varianty, jen u té starší z roku 1988 mírně pozmění recepturu.

„Jsem z Jarošova, takže jsem přišel ochutnat a hlasovat o tom, co se u nás bude vařit. Po zvážení a ochutnání obou druhů dávám hlas modré variantě, chutná mi líp," poznamenal ke svému hlasování Jarošovan Petr Fibichr. Nerozhodnému stavu napovídaly už od začátku rozcházející se ohlasy. Zatímco pivaři a postarší muži volili většinou variantu piva uvařeného podle receptury z roku 1988 a označeného červeně, většina žen a mladší ročníky volily jemnější a sladší modrý druh, jenž byl vyráběn podle novější receptury. „Vzhledem k tomu, že jsem studoval výrobní technologii piva, a tak mu poměrně rozumím, jsem spíše pro červenou variantu, která má rozhodně plnější chuť. Je pivovější," uvedl Patrik Mavrič. Oponovat se mu vydal jeho kolega sedící naproti. „Já bych byl pro obě. Po výletu na kole bych si dokázal představit na cyklostezce, že si raději dám modrý ležák, který víc osvěží. Zase na druhou stranu při grilování bych preferoval červenou, původní recepturu," zauvažoval Radim Dratva.

Příznivé počasí, ale i počet návštěvníků tak ozdobily novou tradici pivního festivalu. „Dnes zde pořádáme akci, na níž představujeme dvě různé receptury jarošovského ležáku a chceme, aby si místní vybrali, která jim více vyhovuje. Celkově plánujeme mít čtyři až pět druhů piv. Desítku, jedenáctku, dvanáctku a speciál s tím, že další speciál budeme každé dva měsíce obměňovat. Dnes se tedy rozhodovalo pouze o dvanáctce," upřesnil hlavní organizátor a statutární ředitel Jarošovského pivovaru Miroslav Harašta. Podle jeho slov právě dvanáctka bude hlavním produktem pivovaru, a tak návštěvníci rozhodují o pivu, které pokryje až sedmdesát procent jarošovské výroby. „Kromě našeho piva čepují svá piva na dnešní akci také pivovar Znojemský, Svitavský, Maxmiliam a Hrádek. Našim cílem, kromě výběru ležáku, je založit tradici festivalu malých pivovarů. Naší ambicí je příští rok celou akci zopakovat s ještě větším počtem výrobců piva," plánoval do budoucna Miroslav Harašta.

V hlasování návštěvníků obdrželo pivo označené červeně 285 hlasů, modrá varianta jich nasbírala 293. Na základě těsných výsledků se proto vedení Jarošovského pivovaru rozhodlo vařit oba druhy. „Lidem to chutnalo víceméně půl na půl, proto po dohodě s našimi sládky pouze pozměníme recepturu červeného piva tak, aby z něj byla jedenáctka, zatímco modrou variantu budeme vyrábět bez změny. K zákazníkům se tak nakonec dostanou piva vařená podle obou receptur," sdělil Miroslav Harašta.