Inscenace o šestici nezaměstnaných, které zoufalá životní situace dožene až k nastudování striptérského čísla, se doslova přes noc stala hitem, na který se stály fronty a získat vstupenky bylo téměř nemožné. „Vyrazilo nám to dech. Takový ohlas jsme nečekali," přiznali herci v čele s Tomášem Šulajem. „Jsem rád, že se diváci baví. Kolegové předvádějí neuvěřitelné kousky, právem potvrzují, že patří k nejlepším u nás," chválil divadelníky režisér Radek Balaš. „Herci musejí umět kdeco od stepu přes tanec, žonglování, výtečný zpěv až po odvahu jít úplně do naha," svěřil se režisér.

Taková přízeň publika nemohla zůstat bez odezvy. Věhlas jedinečného muziká-lu se rozkřikl po celé republice a do Hradiště se začala sjíždět celá řádka osobností, aby ten divadelní zázrak viděla. Byla mezi nimi i komise udělující nejprestižnější herecké ocenění u nás Thálii. Jakmile viděli Tomáše Šulaje v hlavní roli, bylo rozhodnuto. Díky tomu se i Zlínský kraj mohl začít chlubit Cenou Thálie v oboru muzikál.

„Když Daniela Šinkorová řekla na jevišti Národního divadla moje jméno, tak to celé probíhalo jakýmsi samospádem. Jen jsem se zhluboka nadechl, vydechl a věděl jsem, že budu muset něco říct," vybavuje si herec, který loni získal nominaci další tentokrát za postavu Buči v muzikálu Cikáni jdou do nebe. Jeho další trofejí byla například cena České televize předávaná při příležitosti udílení Cen Alfréda Radoka.

Dnes už je jasné, že se Donaha! zapíše mezi nejúspěšnější tituly v celé historii Slováckého divadla. Co do počtu repríz je v tuto chvíli úspěšnější jen komedie Rychlé šípy. „Díváme se ale dopředu a velmi důkladně zvažujeme, jaký další bonbonek divákům nabídnout," říká ředitel Igor Stránský a prozrazuje, že i v roce 2013 přivítá divadlo režiséra Radka Balaše. Publikum se tak má opět nač těšit.

V repríze si zahraje Alexandra Kallusová

Alexandra Kallusová na scéně s kolegou Pavlem Majkusem.V muzikálu Donaha! se vystřídala pěkná řádka herců, po nichž onen pomyslný štafetový kolík převzali jejich kolegové. Jaroslav Kyncl odešel na zasloužený odpočinek a nahradil jej Petr Čagánek, Petra Beoková odjela zkusit štěstí do Prahy a místo ní se do Uherského Hradiště vrátila Anna Pospíchalová, Alexandra Kallusová nastoupila na mateřskou dovolenou a vychovává dvě krásné holčičky a její postavu hraje v současné době Tereza Novotná.

Nebyli by to ale hradišťští divadelníci, aby pro návštěvníky jubilejní reprízy nepřipravili nějaký dárek. „Saša Kallusová projevila přání vrátit se na slovácká divadelní prkna a já jí to přání moc rád splním. Vždyť v Donaha! odehrála pěknou řádku repríz a bude jen dobře, když u oslavy jubilejní reprízy bude," svěřil se ředitel Igor Stránský a věří, že její návrat, byť to bude na jediný večer, udělá divákům radost.

Autor: Josef Kajetán