„Ten bude nyní zodpovědný za dramaturgii všech aktivit Asociace českých filmových klubů. To znamená například Letní filmové školy, Projektu 100, projektu Film a škola, distribuce filmů a všech dalších projektů,“ uvedla Lenka Zemánková z Asociace českých filmových klubů.

Podle předsedy AČFK Petra Korče má Bednařík silnou podporu AČFK a předpoklady, které budou garancí vysoké umělecké kvality připravovaných projektů.
„Rozhodnutí Rady AČFK je pro mě velkou výzvou, velkou ctí a zároveň velkým závazkem. S řadou lidí spolupracujeme na Letní filmové škole už léta a doufám, že ani nadále nezklameme návštěvníky,“ vyjádřil se Bednařík.

Novým a stěžejním úkolem uměleckého ředitele pro následující rok, a tedy i pro Letní filmovou školu, bude udržení stávající programové úrovně z předchozích let.

„Jde tedy zejména o národní cykly a o hlavní tematický cyklus Film a magie, který je naplánovaný na příští rok,“ vysvětlila Zemánková.

Součástí vývoje Letní filmové školy pod vedením Pavla Bednaříka bude také pokus oslovit individuální odborníky, filmové vědce a teoretiky, kteří působí v jednotlivých institucích České republiky, jako je katedra FAMU nebo filmová studia. „Asi za rok nebo za dva se projeví proměna LFŠ. Až bude jasné, jak se co změní. Mělo by dojít k omezení enormního množství filmů,“ uvedla Zemánková.

Bývalý umělecký ředitel AČFK Jiří Králík s Pavlem Bednaříkem spolupracoval několik let. „Nedivím se, že byl zvolen právě on, je to takový můj oponent. Zarazily mě však některé jeho plány. Nevím, co řekne veřejnost na to, že bude filmovka více uzavřená a bude se více přiklánět k filmové vědě. Bude méně doprovodných akcí i filmů,“ řekl Králík.

Přečtěte si také:

Jiří Králík už LFŠ nepovede

Jiří Králík odstoupil z funkce

Vše o Letní filmové škole v Uherském Hradišti