S herci ji připravuje režisér Igor Stránský a slibuje komediální koncert čtyř osobností – Ireny Vackové, Moniky Horké, Kamila Pulce a Josefa Kubáníka.

O čem novinka je? Všechno začíná idylicky. Dva manželské páry se sejdou, aby vyřešily klukovinu svých synů. Povídají si o vaření, o dětech, o práci, ale jak už to bývá, po chvíli jdou zábrany stranou, začne se prát špinavé prádlo a všechno končí divokou hádkou, kde se nikdo nešetří a kde padají nejrůznější obvinění – třeba o tom, že život v páru je ta nejstrašnější zkouška, jakou na nás Bůh seslal.

Komedie se hraje po celém světě a například na newyorské Broadwayi se jedná o třetí nejdéle uváděnou inscenaci tohoto desetiletí. V současnosti připravuje režisér Roman Polanski filmovou adaptaci Boha masakru. Natáčení začne na začátku roku 2011 v Paříži. Do hlavních rolí byli obsazeni Jodie Fosterová, Kate Winsletová, Christoph Waltz a Matt Dillon.

„Komedie Bůh masakru je jedna z nejlepších současných veseloher, a když jsem ji loni objevil, okamžitě jsem se rozhodl, že ji musím nastudovat i pro naše diváky. Jsem přesvědčený, že z ní budou nadšení stejně jako já,“ říká režisér novinky Igor Stránský. Na otázku, jestli se on sám dostal do situace, kdy musel žehlit klukovinu syna, odpovídá vzpomínkou několik let. „Syn zhruba v devíti letech psal slohovou práci na téma 1. máj. Zhodnotil v ní podrobně meteorologickou situaci zmíněného dne a svoji práci zakončil slovy: ´.. když průvod skončil, šli jsme konečně domů.´ Tak jsme byli s manželkou upozorněni, že naše dítě je ideologicky zanedbáváno,“ usmívá se režisér Igor Stránský a dodává, že Bůh masakru jistě mnoha divákům ukáže situace, které moc dobře znají. „Myslím, že se pobaví. My v divadle jsme se při přípravě smáli pořád, a to je dobré znamení,“ uzavírá režisér.

Premiéra začíná 25. října v 19 hodin.

Josef Kajetán