Podobu ceny porotci až do posledních dnů tají. Sám tvůrci však některé detaily nastínil. „Cena pro inscenaci je pojatá tak, že postava pierota hraje na kytaru. Vtípek je v tom, že se mu ta kytara ohýbá. U někoho to může evokovat dílo od Salvatora Dalího, to jeho pověstné ohýbání hodinek. Nechal jsem mu kytaru jen tak zaplápolat, ona jakoby pláče, je taková smutná,“ usmál se Botek.

Slovácký deník tradičně uděluje tři ceny. „Je to harlekýn za nejlepší mužský herecký výkon, kolombína za nejlepší ženský herecký výkon a cena za nejlepší inscenaci. Samotná podoba díla záleží na konkrétním pojetí výtvarníka,“ připomněl šéfredaktor Martin Nevyjel.

Největší z pierotů si už před lety našlo také svého sponzora. Tradičním partnerem předávání je i letos společnost Hamé. To má mimo Slováckého divadla i několik dalších sponzorských aktivit. „Z minulých let se traduje sponzoring televizního pořadu Bolka Polívky Manéž, kterou budeme podporovat i nadále v roce 2011. Na Slovensku je to zase pořad Večerníček, kde znělka naše sponzoringu je s tou večerníčkovskou spjata už více než deset let. K dalším aktivitám, které považujeme za velmi důležité, je spolupráce s Dětskými domovy v různých místech v rámci celé České republiky,“ uvedla marketingová ředitelka Hamé Marcela Mitáčková.

Ceny herci tradičně dostanou na sobotním divadelním plese.