Alkohol hrál hlavní roli i v dalších třech případech. Celkem došlo ke čtyřem lehkým zraněním a jednomu těžkému.

„Většinou evidujeme zhruba čtyři nehody denně, takže za víkend to bývá tak osmnáct až dvacet. Nejčastější příčinou bývá nepřiměřená rychlost či nesprávný způsob jízdy a teprve potom alkohol,“ prozradila uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková. Ta zároveň uvedla, že nejvíce případů srážek na silnicích regionu řešili policisté v pátek. V sobotu se pak zaměřili na bezpečnostní kontroly.

Těžké zranění utrpěla chodkyně, která v neděli v Kunovicích přecházela hlavní silnici. Podezřelý ze zavinění nehody je padesátiletý řidič, který pravděpodobně nesledoval situaci v silničním provozu a narazil do chodkyně. „Alkohol byl však u řidiče negativní, zatímco chodkyně se dechové zkoušce odmítla podrobit. Stejně tak nedovolila odběr krve a moči,“ řekla Zámečníková.

Další srážka s chodkyní se stala v pátek na třídě Malinovského. Tam však došlo jen k lehkému zranění přecházející osoby. Mezi Kostelany nad Moravou a Starým Městem najel šestadvacetiletý cyklista z levé strany silnice na pravou, čímž zkřížil dráhu vozidlu Renault, jedoucímu ve stejném směru jízdy. Zatímco u řidiče automobilu byla dechová zkouška negativní, cyklista nadýchal 2,47 promile alkoholu. Jeho jízdní kolo také nesplňovalo podmínky silničního provozu.

Mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček Slováckému deníku potvrdil deset výjezdů za víkend. „Vzhledem k tomu, že se zabýváme jen vážnými dopravními nehodami, je tento počet alarmující i pro nás. Na Hradišťsku a Brodsku jsme řešili celkem čtyři nehody, a to v Uherském Hradišti, Boršicích, hned nato v Míkovicích a ještě v Bojkovicích,“ uvedl Mitáček.

Podle jeho slov bylo na vině jak počasí, tak nepozornost nebo alkohol u řidičů. „K nejvážnější nehodě došlo z pátku na sobotu v Koryčanech. Tam najelo vozidlo, které řídil silně podnapilý řidič, do hlubokého srázu mezi stromy v lese,“ poznamenal Mitáček. Auto mezi stromy zahlédl řidič, který jel kolem. Sestoupil dolů, pomohl ven řidiči a spěchal do Koryčan, aby mohl z náměstí zavolat pomoc. V místě nehody nemá totiž žádný z operátorů signál. Se stejným problémem se podle Mitáčka potýkají také pohraniční oblasti na Hradišťsku, kde mnohdy rovněž není signál, a prohlubuje se tak doba do příjezdu pomoci.

Přečtěte si také:

Výsledky kontroly cyklistů? Katastrofa

Strážníci: Řidiče brzy čeká razie

Další nehody se zásahem hasičů

Pátek 23. 11.: 10.22 – Uherské Hradiště 12.25 – Zlín 15.35 – Holešov 18.07 – Boršice 18.31 – Míkovice 20.00 – Kurovice 20.24 – Vsetín 23.12 – Valašské Klobouky
Sobota 24. 11.: 01.57 – Bojkovice 02.28 – Koryčany